Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LNO aicina apmeklēt pēc latviešu populārā romāna motīviem iestudēto VILKAČU MANTINIECI

Šo piektdien, 5. oktobrī pulksten 19:00 Latvijas Nacionālā opera aicina apmeklēt izcilā komponista Bruno Skultes operu Vilkaču mantiniece. Vilkaču mantiniece ir viens no LNO iestudējumiem, kas veltīts latviešu opermūzikas popularizēšanai un kopumā kultūras mantojuma pēctecībai operas un baleta žanrā.

Šī ir viena no retajām reizēm, kad titullomā (Maruta) ir Ance Purmale. Turklāt 2012./2013. gada sezonā opera Vilkaču mantiniece būs skatāma vēl tikai vienu reizi - 14. novembrī.  

Opera Vilkaču mantiniece iestudēta pēc Ilonas Leimanes populārā romāna motīviem. Opera Vilkaču mantiniece ir īpašs mākslas darbs, kur izmantoti krāšņi tērpi, mūzika un izcils dziedātāju sastāvs. Jāmin, ka iestudējums saņēmis laikraksta Diena gada balvu kultūrai 2011.

 

Ināra Slucka, iestudējuma Vilkaču mantiniece režisore "Bruno Skultes operā Vilkaču mantiniece visvairāk mūs interesē autora izvirzītā naida tēma. Un centrālais jautājums, ko pētām, operu iestudējot, skan - kā latviskajā dailē, šajā skaistumā, ko tik pašapzinīgi kopjam un ar ko pamatoti lepojamies, mājo tik milzīgs naids? Naida tēmai vēlamies pretī likt skaistuma un mīlestības tēmas. Skaistums un mīlestība ir spēks, kas spēj atbrīvot no naida."

 

Bruno Skulte ir viens no visspilgtākajiem trimdas komponistiem, kurš mūzikas vēsturē iegājis ne vien kā talantīgs un ražīgs komponists, bet arī kā aizrautīgs un iedvesmojošs diriģents, temperamentīgs ērģelnieks un aktīvs sabiedriskais darbinieks. Bruno Skulte darbīgā mūža laikā ir radījis skaņdarbus, kas kļuvuši par neatsveramu artavu Latvijas kultūras mantojumā.

 

Operas režisore ir Ināra Slucka , scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Ieva Jurjāne , dramaturģe - Margarita Zieda , gaismu mākslinieks - Egils Kupčs un horeogrāfe - Elita Bukovska un diriģents - Aigars Meri.

 

Savukārt lomās: Maruta - Ance Purmale, Raitis - Andris Ludvigs, Ieva - Gunta Davidčuka, Pēters - Imants Erdmans, Dievlodziņš -Armands Siliņš, Grieta - Olga Jakovļeva, Dace - Andžella Goba.

 

Izrādi Vilkaču mantiniece  LNO pensionāriem piedāvā noskatīties ar 50% atlaidi.

 

Plašāka informācija par izrādi: www.opera.lv

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide