Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mācās gatavot adventes vainagus

Litenes pamatskolas šobrīd pārtapusi par radošu darbnīcu, kurā top cits par citu skaistāki adventes vainagi no dažādiem dabas materiāliem.17 skolēni, kā arī citi interesenti uzņēmējas Daigas Lapiņas vadībā apgūst šo prasmi. Ierosmi par šādas radošās darbnīcas izveidi izteikusi D.Lapiņa.

"Mēs pat ar autobusu braucām uz mežu, lai atvestu sūnas, čiekurus, zarus un klūgas. Skolotājas nesa sienu, lai būtu no kā veidot vainagu pamatni. Par svecēm gādāja skola, kā arī tās bija pašiem bērniem. Pamazām top ļoti skaisti adventes vainagi. Jau nākamajā nedēļā tos visi varēs apskatīt Litenes tautas nama mazajā zālē, kur tiks iekārtota izstāde," stāsta Litenes pamatskolas direktore Sarmīte Locāne.  

Pirms šīs nodarbes uzsākšanas veikta aptauja starp skolēniem, kuri vēlas iemācīties, kā izgatavot skaistu adventes vainagu. Interesi izrādījuši arī daži pagasta iedzīvotāji.

 

"Mēs katrs kā nu protam mājās izveidojam adventes vainagu, bet šo nodarbību mērķis ir iemācīties pareizi darināt adventes vainagus no dažādiem materiāliem. Šī prasme skolēniem noderēs visai dzīvei," piebilst direktore.

 

Šogad Litenes pamatskolas kolektīvs svinēs baltos Ziemassvētkus, tāpēc arī mācību iestādes rotāšanā tiek izmantoti baltie toņi. Pērn skolā svinēti latviskie Ziemassvētki, kad S. Locāne pārtapusi par saimnieci.

 

"Katru gadu kaut ko mainām, lai svētki izdotos interesantāki un pašiem patiktu," saka S.Locāne.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide