Mācītājs Ilgvars Matīss: Kristus piedzimšanu svinēsim katrs savā mājoklī! 4

Tikpat klusi, kā Jēzus ienāca pasaulē, tikpat klusi un mierpilni viņš šodien ienāk katra namā un ikkatrā sirdī, uz kuru Dievam labs ir prāts. Lieli un skaļi pasākumi izpaliek, bet Dieva Dēla piedzimšana neizpaliek. Šogad esam aicināti ar Jēzu katrs satikties savā sirdī un mājvietā, lasot viņa mācību, dziedot viņam dziesmas, dedzot sveces viņa godam un viņu pielūdzot - tas lai ir jūsu un Jēzus Kristus kopīgais notikums un viņa piedzimšanas īstenais noslēpums un prieks! Par spīti visam – atrast Jēzu un ar Jēzū Ziemsvētku prieku! Šie Kristus piedzimšanas svētki ir kā liels pārbaudījums – vai pratīsi tos svinēt ar savu ģimeni vai aizejot pie kāda vientuļa, aprūpējama cilvēka. Kad bērns ienāk pasaulē, tam ir jāveltī visa tava nedalītā uzmanība un rūpes. Vai esi tādu nedalītu uzmanību veltījis Jēzum? Ja neesi, tad – šogad to izdari! Un neaizmirsti tos, kuriem ir vēl grūtāk. Ja esam sadusmojuši Dievu, mums ir jālūdz: “piedod, piedod, ak, Kungs, piedod man, grēciniekam”, atvairi slimību, atvairi savas dusmas no mums! Ja esam aizvainojuši tuvākos, tiem pāri nodarījuši, tad svētki nebūs priecīgi. Izlīdzināties ar Dievu un tuvākajiem – lūk, tas Jēzu patiešām var iepriecināt viņa piedzimšanas svētkos! Tavas aizlūgšanas par slimajiem un tiem, kuriem nav iztikas, aizlūgšanas par tiem kuri izmisumā, bet tuvāko zaudējuma, atdarītas rokas un sirds palīdzībā tiem, kuri trūkumā – lūk, kas Jēzu iepriecina! Šie nav tikai ģimenes svētki, bet vispirms mūsu Kunga Jēzus svētki. Netaupīsim viņam pienākošos godu un pateicību!

Sakarā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem kopīgi svētku dievkalpojumi šogad izpaliek. Kristus piedzimšanu esam aicināti svinēt katrs savā mājoklī!

Skatieties dievkalpojumu 24.decembrī pulksten 18.20 LTV1 kanālā tiešraidē no Rīgas Doma baznīcas un svētbrīžus Gulbenes evaņgēliski luteriskās draudzes “Facebook” profilā 25.decembrī pulksten 11.00 un 26.decembrī pulksten 11.00!


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jānis Rožkalns

Diezgan ticams ir stāsts, ka cilvēce radīta pēc vismaz 4 citu, dažāda izskata civilizāciju "ģīmja un līdzības" pēc savas, ne Dieva saprašanas "uzlabojot" vietējo mērkaķu ģenētisko materiālu. Līdzīgi kā mēs, piemēram, selekcionējam graudaugu, augļukoku, dzīvnieku ģenētiku. Sanācis tā kā nu sanācis. Tā ne visai, jo citas civilizācijas nav Dievs, kas dara visu pareizi. Tagad šie, mūsu "dārznieki" smagi domājot ko darīt ar šo uz Zemes savairojušos pašu radīto cilvēku radību, kas nemaz netaisās laboties, dzīvo zem atombumbām, ķimizē vidi, dēļ cilvēka netīrības un uzbrukuma iet bojā citas dzīvnieku, kukaiņu, augu sugas, mazinā neatjaunojamo dabisko izrakteņu daudzumu, maina klimatu uz silto pusi, kas, piemēram izsauc tautu staigāšanu, politiskas jukas. Citplanētieši varbūt izdomājuši, ka tāds citu civilizāciju iesūtīts covids mūs piebremzēs, kas to pagidām lai zina. Katrā ziņā bez Lielā Dārznieka, vai tās būtu citas civilizācijas, Dieva Dēla Kristus, vai paša Dieva iejaukšanās arvien vairāk neiztikt un tad laikam būs tas ko Bībele jau sen sola - Laiku Gals, kas visu saliks vajadzīgajā, Dieva kārtībā.
J.Kristus neesot bijis ebrejs, bet no kādas blakus tautas. Otrkārt, Kristum, kam Dievs tagad esot devis mūžīgo dzīvību, ķermeņa šūnas nenoveco, bet vienmēr atjaunojās. Tas esot tāds viņa darbs, sūtība mācīt ar apziņu un prātu apveltītas būtnes, kā jauki jādzīvo, Kristum dzīvojot daudzas dzīves, dažādās Visuma vietās,agrāk reinkarnējoties. Tikai uz Zemes vietējie ieziemieši bijuši tik ļoti noziedzīgi, nolaidīgi un stulbi ka šo nogalinājuši piesitot krustā. Tā kā cilvēks ir radīts tāpat kā mājdzīvnieks, īpaši selekcionēts augļukoks, labība, tad viņam vajadzīgs dārznieks, lauksaimnieks, zinātnieks, "lielais gudrinieks", kas uztur šī mākslīgi radītās dzīvās būtnes dzīves telpu un likumus pēc kā dzīvot.
Vieni, bez Saimnieka mēs, cilvēks-mājdzīvnieks nespējam labi dzīvot !!
Vienīgi mazliet mazāk meklē Saimnieku pirmatnējā kopienā, kur vienīgais apģērbs ir gurnauts. Bet arī tur meklē Dievu/s, kas viņus vada. Tā arī mēs katrs meklējam "Dievu", kā nu kurš - politiskajās kustībās, mācībās, politiskajos vadoņos, dažādos vaļaspriekos, pārmērīgās kaislībās, kaitīgos ieradumos, savā pārākumā pār citiem, citos veidos un vietās, kas liekas "svarīgāks, pārāks par visu"...izņemot Dieva kārtību, kas ir jāmeklē un jāievēro.
Citiem dzīvniekiem, kas sevi attīstījuši izejot no sevis, bez cita/u iejaukšanās nav vajadzīgs gans, viņi paši sevi vada saskaņā ar apkārtējo vidi, kā, piemēram orangutāni, gorillas. Otrkārt, citas civilizācijas apdzīvo katra savu planētu, nevis kā mēs - tik dažādi, bieži slikti audzināti un uz vienas planētas, zemes gabala, kā komunālajā dzīvoklī. Būdami nepilnīgi nemākam sadzīvot, karojam.

pirms 7 mēnešiem, 2020.12.24 03:55

Skolnieciņš

Ziemassvētku laiks ir Latvju Dievu laiks. Ziemassvētku vakarā pie svētku galda sadosimies rokās un lūgsim Dabas Māti: « Visvarenā Dabas Māte, mēs Tevi pielūdzam un slavējam! Visvarenā Dabas Māte, mēs Tevi pielūdzam un slavējam! Visvarenā Dabas Māte, mēs Tevi pielūdzam un slavējam! Dabas Māte, uzklausi manu lūgšanu. Mana Radītāja, uzklausi manu lūgšanu. Tu esi godāta gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tu esi mīlēta gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tu esi cienīta gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tava griba ir tīra un svēta. Tavs spēks plūst manās dzīslās. Palīdzi man, Dabas Māte, sasniegt dzīvē savus mērķus. Dāvā manam ķermenim labu veselību. Dziedini mani. Piepildi manu garu ar savu dievišķo spēku. Virzi mani šajā dzīvē un nākamajās. Atvairi no manis ievainojumus un slimības. Sargā manu dzimtu tāpat kā es godāju Tevi. Visvarenā Dabas Māte – mana Radītāja – es pieņemu Tevi savā sirdī. Es pieņemu savu senču spēku. Kļūsti par manu aizstāvi, visvarenā Dabas Māte! Dari mani spēcīgu un neuzvaramu. Lai godāta tiek Dabas Māte kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir.».
Latvju Dievi ir mūsu zemītes īstie saimnieki. Kopš senatnes Latvju Dievi ir aizstāvējuši mūsu tautu, tāpēc pateiksimies Latvju Dieviem. Lūgsim Latvju Dievus un svinēsim svētkus draudzīgi! Lai Latvju Dievi mūs svētī!!!!
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Ziemassvētki #24.12.2020. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #rituāli #saticība #iecietība #labsirdība #prieks

pirms 7 mēnešiem, 2020.12.25 16:44

Skolnieciņš

Ziemassvētku vakarā atcerēsimies aizejošo 2020. gadu. Pateiksimies Latvju Dieviem par visu labo, kas ar mums ir bijis. Būsim pateicīgi Latvju Dieviem – latvju tautas gara aizstāvjiem. Iededzot tumši zilu svecīti skaistā māla svečturī uz galda, pateiksimies visvarenajam Pērkonam par mūsu zemītes robežu un tautas brīvības aizsardzību. Iededzot zaļu svecīti skaistā māla svečturī uz galda, pateiksimies visvarenajai Dabas Mātei par viņas sniegto dzīvību un veselību. Iededzot dzeltenu svecīti skaistā māla svečturī uz galda, pateiksimies visvarenajai Laimai par labklājību un veiksmi. Iededzot pelēku svecīti skaistā māla svečturī uz galda, pateiksimies visvarenajai Veļu Mātei par aizgājēju dvēselīšu sargāšanu. Iededzot baltu svecīti skaistā māla svečturī uz galda, pateiksimies sentēviem par viņu gudrību un atstāto pagānisko mantojumu. Godāsim Latvju Dievus un turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes!
Lai Latvju Dievi mūs svētī!
Saticīgus un mīļus Ziemassvētkus vēlot, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Ziemassvētki #24.12.2020. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #rituāli #saticība #iecietība #labsirdība #prieks

pirms 7 mēnešiem, 2020.12.25 16:49

Ticība un neticība

Ja kāds vēlas ticēt ka ir no mērkaķa radies, droši, maxima banāni pieejami un koki parka neapzāģeti.
Ilgojies pēc pērkona dieva ziemā, lūdzu paņem mitrāku kociņu 8m garumā ,padauzi pa līniju, kur trīs trosītes. Bet es palikšu pie viedokļa Cilvēks, cilvēka izskatā, savā cilvēka gudrība, un dumība, ja ir slikts, noteikti ir arī labs, kopš dzimšanas tu tiecies uz gaismas pusi, nākot ārā no tumsas. Pārējais tev gribot negribot aizvedīs pie Viņa, tu esi cilvēks, tev dota izvēle.

pirms 7 mēnešiem, 2020.12.25 20:43

Kultūra un izklaide