Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mākslas skola jubileju atzīmē ar izstādi

Gulbenes mākslas skolai šis ir 25. jubilejas gads. Svinot dzimšanas dienu, mākslas skolas kolektīvs 28.martā pulksten 16.00 Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā aicina ikvienu uz izstādes “Satikšanās” atklāšanu. Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 10.maijam.


Mākslas skolas kolektīvs šo mācību gadu ir veltījis novadnieku mākslinieku Ludolfa Liberta, Jūlija Straumes un Jūlija Madernieka daiļrades izpētei un izstādes sagatavošanai.


“Šoreiz jubilejas reizē nerīkojam ne salidojumu, ne īpašu tikšanos, gribējām veltīt visus spēkus un uzmanību šai izstādei. Mākslinieku darbu izpēte tika integrēta programmā, ko audzēkņi apgūst kopā ar saviem pedagogiem. Bērni kopā ar pedagogiem radīja savus mākslas darbus, savas interpretācijas par mākslinieku darbiem, kas būs redzami izstādē,” stāsta skolas direktore Sandra Dikmane.


Vieta, kur satiekas mākslinieki

Ļoti interesanti būs iekārtota izstādes telpa. “Zāle tiks sadalīta trīs daļās, no kurām katra tiks atvēlēta vienam māksliniekam. Starp šīm trīs daļām būs ceļš un vidū – satikšanās vieta, kas būs veidota kā krustceles ar norādēm uz vietām, kur mākslinieki savas dzīves laikā ir nonākuši, kur arī mūsu bērni varbūt varētu kādreiz nonākt, bet varbūt viņi nonāks arī kaut kur citur. Arī mūsu audzēkņi un mēs, pedagogi, šeit uz īsu brīdi satiekamies un pēc tam katrs atkal dodamies savos dzīves ceļos,” saka S.Dikmane.


Viņa atklāj, ka skolas pedagogi nepārtraukti ir dažādos meklējumos, jaunu ideju ģenerēšanā, lai bērniem mācību procesā piedāvātu ko saistošu, interesantu.


“Bērniem ir vajadzīga saskare ar mākslu, ar estētisku vidi, jo ikdienas dzīvē dažādu iemeslu dēļ šīs saskarsmes ir samērā maz,” saka direktore. S.Dikmane atklāj – muzeja telpās izstādes atklāšanā visus mākslas skolas audzēkņus un vēl arī viesus nav iespējams uzņemt, tādēļ jubilejas pasākumi vēl turpināsies.


“Maijā, kad ārā jau būs silts, skolas pagalmā organizēsim pasākumus, darbnīcas, lai arī mūsu audzēkņi izjūt jubilejas gaisotni.”


Skolas gaitenī - remontdarbi


Mākslas skolas kolektīvs priecājas, ka, sagaidot jubileju, skolas gaitenī ir veikts kosmētiskais remonts. “Tas nav remontēts, kopš mākslas skola atrodas šajās telpās - jau 11 gadus. Koridors ieguvis jaunu krāsojumu. Uzlabots arī apgaismojums, izveidoti arī jauni informācijas stendi.


“Mūsu budžets ir ierobežots. Visu, ko varam izdarīt paši saviem spēkiem, cenšamies to arī izdarīt. Mēģinām atsvaidzināt klašu telpas, izkrāsot tās, uzturēt kārtībā, bet, protams, skolas telpās ir nepieciešams veikt arī lielākus remontdarbus,” saka direktore.


Mākslas skolas kolektīvs vēlētos arī rast risinājumu saistībā ar pagalmu.


“Tas ir nedrošs gan bērnudārza bērniem, gan mūsu bērniem, gan arī autobraucējiem, jo nav nodalīta gājēju zona no braucēju zonas. Arī segums ir ļoti slikts. Ielas un bērnudārza teritorija sakārtota, bet pagalms ir palicis nesakārtots. Turklāt kopš ielu rekonstrukcijas šis pagalms ir kļuvis par publisku stāvlaukumu, ko autobraucēji, protams, arī izmanto, bet mēs diemžēl šo pagalmu nevaram pilnvērtīgi ar bērniem izmantot, ko labprāt darītu,” saka S.Dikmane, cerot, ka ar laiku šo jautājumu izdosies atrisināt.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide