Māksliniece rāda savu radošo virtuvi

Gulbenes mākslas skolā notika animācijas filmas "Sieviete un vējš" pirmizrāde. Filmas māksliniece Patricija Brekte pastāstīja interesentiem par iedvesmas meklējumiem un radošo procesu filmas tapšanā. Tika demonstrētas skices, filmas darba procesā tapušie stopkadri. Māksliniece arī atbildēja uz gulbeniešu jautājumiem.

Pasākumā klāt bija arī Patrīcijas mamma - māksliniece Ilona Brekte, kura ir pasaulslavenā mākslinieka Jāņa Brektes meita. Šo mākslinieku dzimtu zināmā mērā uzskatām par novadniekiem, jo viņiem Lizumā ir vasaras mājas.  

Patricija pastāstīja, ka filmas "Sieviete un vējš" ideja pieder režisorei Aijai Bley, kura ir filmu studijas "Bley" īpašniece. Uzrunāta sadarboties, Patrīcija aizrāvās ar šo ideju un pilnībā pārņēma risinājuma māksliniecisko pusi. Filmas tapšanas process noritējis teju trīs gadus - no skicēm un krāsu meklējumiem, līdz ceļojumam uz Maroku un Indiju, lai tur iedvesmotos no arhitektūras, cilvēkiem un spilgtiem iespaidiem. Patrīcija atzina, ka darbs nebija grūts. Sadarbība ar Aiju bijusi veiksmīga.

 

Animācijas filma "Sieviete un vējš" ir jūtīgs stāsts par sievietes netveramo dabu un sapņiem.

 

"Viņa ir jauna, skaista, viņas šķelmīgi zaļās acis meklē izdevību, kā izlauzties no ikdienas rutīnas. Viņa dodas ceļā, un tur piedzīvotais sievieti ierauj kaisles virpulī," teikts filmas anotācijā. Filmā ir trīs galvenie varoņi - sieviete, kas dodas ceļojumā, vējš, kuru viņa sastop ceļā, ļaujoties kaislei, un vīrs, kas mājās pie televizora sagaida sievu atgriežamies no ceļojuma. Patrīcija stāstīja, kā pamazām radošajos meklējumos nonākusi līdz divām galvenajām krāsām - zilās un dzeltenās. Sava loma stāstā ir ne tikai Austrumu un Rietumu arhitektūrai, bet arī mūsu pašu Ventspils vēja ģeneratoriem un Indijas svētajām govīm, kas Patrīcijai sevišķi mīļas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide