Māksliniekam Leo Svempam -120

Starptautiskajā muzeju dienā – 18. maijā pulksten 13.00 Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs un Gulbenes mākslas skola aicina uz pasākumu Stāmerienas pilī “Māksliniekam Leo Svempam -120”.

Dzimis 1897. gada 19.jūlijā Beļavas pagasta “Vecbaranos”, apguvis ikonu glezniecību, mācījies Maskavas universitātes Juridiskajā fakultātē, izglītojies ainavu gleznotāja A.Boļšakova studijā un Valsts Brīvajās mākslas darbnīcās pie kluso dabu meistara I.Maškova, latviešu glezniecībā pazīstams kā izcils kluso dabu un ainavu meistars.


  1. Ekspozīcijas “Kolorītais Leo Svemps” atvēršana.


Kolorītais Leo Svemps – diplomēts jurists ar veiksmīgu advokāta karjeru, ilggadējs Mākslas akadēmijas rektors, Mākslinieku savienības valdes priekšsēdētājs un talantīgs, spožs un temperamentīgs gleznotājs. Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar Rundāles pils muzeju piedāvā memoriālo ekspozīciju, kura ievedīs Svempa krāšņajā valstībā.

  1. Izstādes - konkursa “Klusā daba ar zilo šķīvi” atklāšana un laureātu apbalvošana.


Antikvariātos uzietais zilais angļu, ķīniešu, holandiešu porcelāns ir bijis Svempa atradums, ko bieži izmantojis savās gleznās. Godinot mākslinieka raženo mūžu, Gulbenes mākslas skola sadarbībā ar Gulbenes novada domi aicināja apjaust gleznotāja Leo Svempa radošo mantojumu, mākslinieka dzīves gaitas Latvijas mākslas un vēstures kontekstā. Konkursā piedalījās 47 mākslas skolas un tika iesūtīti 287 darbi.


  1. Gulbenes Mūzikas skolas orķestra, audzēkņu un pedagogu koncerts.


Pils parkā orķestra defilē programma un latviešu komponistu instrumentālā mūzika.


  1. Rīgas Pantomīmas etīdes par filozofiskām un sadzīviskām tēmām.


Ekspozīcija “Kolorītais Leo Svemps” un izstāde “Klusā daba ar zilo šķīvi” būs apskatāma Stāmerienas pilī līdz 30. septembrim.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide