Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mārtiņdienā biedēs mošķus

Daukstu pagastā 10.novembrī pulksten 12.00 visi aicināti uz pasākumu "Mārtiņdienas ierībināšana", kas pagastā tradicionāli notiek jau vairākus gadus. Pirmo reizi būs arī masku gājiens, kas vedīs pa pagasta centru.

Gājiena dalībnieki kopā ar folkloras kopu "Līgo" aicināti tērpties pašu darinātās vai izraudzītās maskās, kā arī ņemt līdzi dažādus klabekļus un grabekļus.

 

"Dziedāsim dziesmas un trokšņojot dzīsim projām visus mošķus. Pasākumā aicinām būt kopā gan Daukstu, gan Krapas un Staru ļaudis. Man ļoti gribas, lai mēs visi būtu vēl vairāk saliedēti gan ikdienā, gan arī dažādos svētkos," saka Staru tautas nama vadītāja Astrīda Vilciņa. Mārtiņdienā notiks arī izsole, kurā tiks izsolītas gan ēdamas, gan neēdamas lietas, kas tiks atklātas tikai pēc izsolīšanas.

 

Būs arī lielais mīklu minēšanas turnīrs, kur komandas sacentīsies trīs dažāda veida mīklu minēšanā. A.Vilciņa sola, ka komandām nāksies krietni pacīkstēties. Varēs nobaudīt arī dažādas vasarā pašu rokām vāktas zāļu tējas.

 

"Aicināsim arī pastāstīt, kā tās vāktas un kādām kaitēm palīdz," stāsta kultūras darba vadītāja. Pie lielā saimes galda, kā tas Mārtiņos pieklājas, visi varēs nobaudīt arī lielo svētku kliņģeri.

 

"Ceru, ka pasākums izdosies, lai gan pagasta iedzīvotāju atsaucība ir dažāda. Tāpēc Daukstēs un Krapā organizējām interesentu sanāksmi, lai apzinātu iedzīvotāju vēlmes, kā arī informētu par savām iecerēm. Šādas vēlmju apzināšanas tikšanās organizēsim arī turpmāk," stāsta A.Vilciņa.

 

Lai visi pagasta iedzīvotāji, kas vēlas, varētu nokļūt uz Mārtiņdienas ierībināšanas pasākumu, kursēs arī pagasta autobuss.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide