Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mēģina atdzīvināt kino skatīšanās tradīcijas 11

Arī gulbeniešiem turpmāk būs iespēja skatīties "Kinopunkta" sarūpētās filmas. Filmu seansi notiks Gulbenes kultūras centrā un jau oktobrī tiks demonstrēta Latvijā ražotu animācijas filmu programma. Turpmāk kino varēs skatīties vismaz reizi mēnesī.

Projekta vadītājas Maija Kalniņa un Kristīne Meirāne stāsta, ka projekta galvenais mērķis ir nodrošināt reģionu iedzīvotājiem iespēju apmeklēt kino un atdzīvināt publiskas kino skatīšanās tradīcijas.

 

"Šīs tradīcijas izzuda līdz ar laiku, kad no kultūras namiem pazuda vecā kino izrādīšanas tehnika, tomēr cilvēkiem kino patīk, daudzi to skatās savos televizoros un datoros, kāpēc gan to nevarētu darīt arī visi kopā, pārspriest redzēto un arī atcerēties vecos laikus?" saka M.Kalniņa.

 

Pateicoties gan valsts, gan privātajiem atbalstītājiem, "Kinopunkta" seansi tiek daļēji subsidēti, tādējādi skatītājiem būs iespēja kino apmeklēt par samazinātu ieejas maksu.


"Kinopunkta" programmā īpašs uzsvars tiek likts uz Latvijā ražotā kino izplatīšanu. "Mēģinām programmu veidot tā, lai būtu interesanti maksimāli plašam sabiedrības lokam. Sāksim kino demonstrēšanas programmu ar jaunākajām latviešu animācijas filmām, kas būs saistoša gan bērniem, gan, iespējams, arī pieaugušajiem," saka M.Kalniņa.

 

Animācijas filmu seanss paredzēts 25.oktobrī pulksten 13.00 kultūras centra lielajā zālē. Šajā reizē programma iekļautas filmas: "Lupatiņi" - animācijas projekts pašiem mazākajiem par lielo pasauli; "Es gribu redzēt rūķīšus!" - plastilīna tehnikā veidota animācijas filma - neredzīgās meitenītes Vanesas stāsts par pirātu meiteni un teiksmaino rūķu zemi šokolādes kalna pakājē; "Ursus" - ogles tehnikā zīmēts stāsts par lāci, kurš strādā cirkā par akrobātu motociklistu, bet kādu dienu dodas uz mežu, kur, kā viņam šķiet, mīt viņa patiesā laime; "Korida" - pilotsērija gaidāmajam animācijas seriālam par Latvijā visiem labi pazīstamās "Avārijas brigādes" piedzīvojumiem dažādās Eiropas valstīs; kā arī "Zīļuks", kas tapusi pēc Margaritas Stārastes tāda paša nosaukuma stāsta motīviem. Ieeja uz kino seansu ir simboliska - 0,50 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Jaunpienācēja

Man tāds muļķīgs jautājums. Vai tad, kad Gulbenē likvidēja kino, pilsētas mērs bija Stepanovs vai Krauklis? Cik zinu, tad nē. Lūdzu apskaidrojiet!

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 11:36

nu gan

Nu diezin vai jūs tā skrietu uz to kinoteātri, ja tāds būtu. bet , lai tāds būtu, ir jāiet skatīties filmas un jāmaksā par biļeti. Pat Rīgā uz seansiem nav pilnas zāles!

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 09:56

:)

Tradīcijai ir jēga, ja tās kodolā ir doma par ko vairāk kā nauda. Bizness parasti kā dēle piesūcas tradīcijām, nevis otrādāk.

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 08:31

Zenta

kāpēc nepateikt taisnību stepanovs ar kraukli savulaik tīšu prātu iznīcināja abus kinoteātru Gulbenē un veicināja kinotehnikas negaidītu ''pazušanu''

pirms 7 gadiem, 2012.09.24 13:13

janka

ak laime, laime!!! mēs varēsim skatīties kino!!!

pirms 7 gadiem, 2012.09.23 17:25

mamma

Tas jau Gulbenē tipiski-bērnu pasākumi laikā,kad viņiem jāguļ.
Nepārprotiet,ir forši,ka vispār kaut ko rīko un organizē,tikai varbūt vispirms apjautājiet tos pašus bērnu dārziņus,lai noskaidrotu maza bērna dienas ritmiņu. :)

pirms 7 gadiem, 2012.09.23 15:43

audzīte

Bet kāpēc 13.00???


Visos (ja nemaldos) bērnudārzos bērniņi čuč pusdienliaku. Mums arī būtu vēlēšanās braukt un paskatīties multenes.

Varbūt var mainīt laiku uz rīta vai pēcpusdienas pusi?

pirms 7 gadiem, 2012.09.23 14:22

Uniitis

nevajag Smilteni, pat tuvākajā Madonā ir kinoteātris...
Kinoteātri "Avangards" atjaunot nesanāks jo tas tagad ir privātīpašums- Rankas kungam pieder, bet piem. kinoteātri "Miers" mierigi varetu atjaunot- ja vien butu gribēšana!

pirms 7 gadiem, 2012.09.23 10:04

:(

Man arī netika skaidrs,kādēļ no divām lielām kinozālēm,vismaz vienu -Avangardu,piemēram- nevarēja atstāt.
Kur tā tehnika pazuda?

pirms 7 gadiem, 2012.09.23 08:18

TS nr. 3.

Kinoizrādīšanas tradīcija Gulbenē izzuda nevis tāpēc, ka "pazuda vecā kinoizrādīšanas tehnika", bet tikai un vienīgi pateicoties vietējo valdoņu birokrātiski iztapīgi neiejūtīgajiem prātiņiem. Tālāk šajā notikumā neiedziļināšos, bet tikai norādīšu, piemēram, uz netālās Smiltenes pusi ( par daudzām citām LV vietām nerunājot), kur kino tradīcijai nav bijis parrāvuma līdz šai baltai dienai, jo turienes varasvīri pēcatmodas laikos saprata to, ka kaut ko iznīcināt ir viegli, bet atjaunot- ...........

pirms 7 gadiem, 2012.09.23 08:15

Kultūra un izklaide