Meistarus varēs satikt arī mūsu novadā

Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākums „Satiec savu meistaru” jau devīto reizi šogad notiks no 31.marta līdz 2. aprīlim. Latvijas Nacionālais kultūras centrs informē, ka ir apkopojis un izvērtējis akcijas "Satiec savu meistaru! 2017" pieteikumus. No 170 saņemtajiem dalībai pasākumā apstiprināti 167 pieteikumi.


Ir apstiprināts saraksts, starp kuriem Vidzemi pārstāv arī mūsu novada meistari: interešu klubs “Rasa” no Stradu pagasta piedāvā pērļu rakstu, jostu, lupatu deķu aušanu un rakstainu zeķu adīšanu; Staru kultūras nama folkloras kopa "Līgo" - tradicionālu vakarēšanu (tautasdziesmas, rotaļas, dejas, tējas dzeršana un pīrāgu ēšana); Gulbenes kultūras centrs - audumu batikošanu; Lizuma pagasta kultūras nams - leļļu gatavošanu un tērpu šūšanu, rokdarbus un muzicēšanu.


„Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Plašāka informācija par pasākumu "Satiec savu meistaru! 2017" un pieteikšanos pie meistariem būs martā. 


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide