Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mēs lieliski pārziemojām 1

Izstāde apliecina, ka ne vienmēr jābūt profesionālim, lai radītu kaut ko skaistu
"Mēs lieliski pārziemojām," - tā par sevi saka tās Gulbenes novada dāmas, kuras kopš pagājušā gada novembra reizi nedēļā vēra Gulbenes mākslas skolas durvis, lai apgūtu zīda apgleznošanas noslēpumus. Viņas uzskata, ka zīds ir viegls kā pavasara vējš, bet viņām, savukārt, vaļa un prieks šo pavasara vēju padarīt daudzkrāsainu. To, ka tas ir izdevies, apliecina zīda gleznojumu izstāde "Pārziemojām", kas kopš 20.aprīļa vienu mēnesi ir apskatāma Gulbenes bibliotēkas abonementa telpās. Tajā izvietoti vairāk nekā 12 dalībnieču darbi. Vairāk foto šeit.

Izstāde pārsteidz un sajūsmina ar krāsu daudzveidību, izdomu un dažādību. Darbu autores, kas nebūt nav profesionālas mākslinieces, uz zīda ar krāsu palīdzību likušas uzplaukt iztēlei, kas pārtapusi krāšņos ziedos, ainavās un tēlos. Darbus raksturo vieglums, bet pats galvenais - vienreizīgums.  

Vairāk šādu radošu cilvēku

"Tā bija labākā ziema manā mūžā. Ja nebūtu šīs radošās darbnīcas, es nemaz nebūtu pārziemojusi. Esmu gatava nodarbības šajā darbnīcā turpināt tāpēc, ka mēs neaprobežojamies tikai ar zīda apgleznošanu, bet apgūstam arī citas tehnikas, piemēram, dekupāžu. Strādājam ar citām krāsām. Man tas šķiet ļoti interesanti," saka viena no kursu dalībniecēm gulbeniete Inese Indzere.

 

Savukārt jaungulbeniete Dace Kurša atzina, ka vienmēr būs pieprasījums pēc apgleznotām zīda šallēm, jo katra no tām ir kā neatkārtojams mākslas darbs, kam nav otra līdzīga. "Priecājos, ka tagad esmu apguvusi arī punktēšanas tehniku, jo šīs iemaņas palīdzēja tapt somiņai, kas ir dāvana manai mazmeitai," stāsta Dace. Ne Inese, ne Dace, ne arī citas darbu autores ar zīda apgleznošanu iepriekš nav nodarbojušās.

 

Mākslinieks Ģirts Jogurs, ko raksturo savdabīgs gleznotāja skatījums, pēc izstādes aplūkošanas atzina, ka arī viņam ir nācies gleznot ne tikai uz audekla, bet arī uz citiem materiāliem. "Tas ir interesanti. Kaut vairāk novadā būtu šādu radošu cilvēku, kā šīs dāmas!" piebilst Ģ.Jogurs.

 

Neapstāsimies pie sasniegtā

"Sākotnēji zīda apgleznošanas kursos pieteicās daudz dalībnieču, tāpēc nodarbības notika divās grupās - pirmdienu un trešdienu vakaros. Vislielākās bailes dalībniecēm bija no zīmēšanas, bet no tā nevajag baidīties, jo es iedodu jau gatavas sagataves, ko atliek tikai mazliet pārveidot. Palīdzu arī izraudzīties zīmējumus, krāsas, uzzīmēt cilvēka figūru un tamlīdzīgi. Vairākas dāmas nāca ar savām idejām. Krāsošanas prieks jau ir katram savs. Protams, es iesaku, kas labāk izskatās, bet katram cilvēkam ir sava krāsu izjūta," saka Gulbenes mākslas skolas pedagoģe un radošās apvienības "Piektā māja" vadītāja S.Dikmane.

 

Sandra ir pārliecināta, ka neapstāsies pie sasniegtā. "Mēs turpināsim radošo izaugsmi. Biju domājusi, ka dāmas vasarā nodosies dārza darbiem, bet, izrādās, viņas vēlas apmeklēt nodarbības arī vasarā. Tad, kad būsim kļuvuši prasmīgāki, lielāki un varenāki, tad izstādi rīkosim muzejā. Esam brīvi cilvēki, kuriem nav jāizpilda noteikta programma, tāpēc darām to, kas mums šķiet interesants," saka viņa.

 

Uz sabiedriskiem pamatiem

Biedrība "Radošā apvienība "Piektā māja" ir dibināta pagājušā gada augustā. Tās mērķis ir dot iespēju ikvienam cilvēkam apjaust, attīstīt, izpaust talantus, spējas un prasmes, veicināt radošu ideju apmaiņu. Starp biedrības dibinātājiem ir rakstniece Laima Muktupāvela, keramiķe Ingrīda Cepīte, mākslas skolas skolotājas Daiga Kaufmane un Dzidra Konone.

 

"Esam diezgan pieredzējušas, ap gadiem 45 līdz 48. Mums visām ir mākslas izglītība. Tas nozīmē, ka runājam vienā valodā. Mūsu bērni jau ir pieauguši, tāpēc mums ir laiks, enerģija un vēlēšanās padarīt interesantu gan savu dzīvi, gan piedāvāt jaunas iespējas arī citiem cilvēkiem. Mums katrai ir savs darbs un intereses, savas viedoklis par lietām un notikumiem. Reizēm mēs mācāmies arī strīdēties, tomēr cenšamies saglabāt cieņu un toleranci arī pret citādi domājošajiem," tā radošās apvienības "Piektā māja" dibinātājas raksturo Sandra.

 

Viņa stāsta, ka nākotnē "Piektā māja" ir iecerējusi veidot vaļaspriekiem veltītu interneta mājas lapu, kurā Gulbenes novada aktīvie iedzīvotāji varētu vairāk uzzināt cits par citu, rādīt savus darbus un rosināt darboties arī tos, kuri vēl nogaida un šaubās. Viena no vērienīgākajām iecerēm it multimediju - animācijas, video, fotostudijas veidošana Gulbenē. Tam gan nepieciešami ievērojami līdzekļi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Zīds

Ir labi, kad ir iespēja apgūt ko papildus un vēl lielāks prieks par šo uzdrīkstēšanos parādāt citiem:) Paldies meitenes zināmās un ne tik zināmās par dalīšanos šajā skaistumā!

pirms 10 gadiem, 2010.04.25 18:30

Kultūra un izklaide