"Motociklistu vasarā" - ar1ī gulbenieši

“Motociklu vasara” Balvos, kura notiek jau vienpadsmito reizi un kļuvusi par pastāvīgu tradīciju, pulcē motociklistus no visas Latvijas, arī Gulbenes.

Pasākums parasti sākas ar parādes braucienu pa Balvu ielām. To katru gadu vēro ne tikai balvenieši, skatītāju rindās var redzēt arī ne vienu vien gulbenieti, un šis gads nebija izņēmums. Krietnu laiku pirms parādes brauciena pilsētas ielas jau bija cilvēku pilnas. Šķiet, ka pašā pilsētas centrā bija sapulcējies pat tūkstotis skatītāju – gan seniori, gan ģimenes ar bērniem, jaunieši. Parādes braucienā piedalījās vairāki simti dažādu motociklu.  Iedzīvotāji māja rokām, motobraucēji pretī. Rūkoņa, dārdoņa un dūmu mākonis uz laiku ieskāva pilsētas ielas. Tie balvenieši, kas parādi nevēroja pilsētas centrā, tāpat iznāca no savām mājām, lai redzētu, kā motobraucēji no dažādiem Latvijas novadiem riņķo pa pilsētas ielām.

Pēc parādes pilsētnieki un pilsētas viesi vēl ilgi apsprieda redzēto. Daļa priecājās,ka parādes laikā atpazinuši braucam savus paziņas, draugus vai radus, bet citi - par to, ka šāds pasākums vispār tiek rīkots.

Lejasciemietis Intars Liepiņš, kurš parādes braucienā piedalās jau vismaz piekto gadu, saka, ka tā ir tradīcija - doties uz šo parādes braucienu.
“Tas ir kā pienākums - izbraukt šo goda apli. Ļoti patika. Tur pulcējas tik daudz skatītāju, tik daudz braucēju. Tas ir emocionāls gandarījums. Mēs, gulbenieši, bijām pirms tam padevuši cits citam ziņu un sarunājuši pirms parādes brauciena kopīgi pulcēties. Sapulcējāmies apmēram divdesmit līdz trīsdesmit motobraucēju, bet vēl citi bija jau agrāk aizbraukuši uz Balviem. Šajā parādes braucienā bija daudz gulbeniešu, un kopumā vispār Gulbenē kļūst arvien vairāk motobraucēju,” novērojis I.Liepiņš.

Viņš stāsta, ka vietējie cilvēki ir ļoti atsaucīgi. Viņš runājies arī ar motobraucējiem, kuri bija ieradušies no Rīgas, un arī tie atzinuši, ka tādu pasākumu, kādi notiek ārpus Rīgas uz Latgales pusi, citur neesot, jo tajos vienmēr virmojot patīkamas un patiesas emocijas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide