„Musiqq” godam pārstāvējuši Latviju, bet finālā nebūs

Vakar, 12. maija vakarā, Diseldorfā norisinājās Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa otrais pusfināls, kurā ar dziesmu "Angel In Disguise" par vietu finālā cīnījās arī Latvijas pārstāvji - grupa „Musiqq". Mūsu puiši sniedza labu priekšnesumu un godam aizstāvēja Latvijas godu, bet sīvā konkurencē diemžēl vietu finālā neizcīnīja. Finālā par uzvaru Eirovīzijas dziesmu konkursā kvalificējās Igaunijas, Rumānijas, Moldovas, Īrijas, Bosnijas un Hercogovinas, Dānijas, Austrijas, Ukrainas, Slovēnijas un Zviedrijas pārstāvji.

„Eirovīzijas dziesmu konkurss ir kā loterija, jo katru gadu televīzijas skatītāju gaume nedaudz mainās, turklāt jāņem vērā, ka ļoti daudz izšķir „reģionālais vai politiskais balsojums" - bieži vien skatītāji balso par tām valstīm, kuras ir viņu kaimiņi vai atrodas vienā reģionā," balsojuma rezultātus komentē Eirovīzijas dziesmu konkursa Starptautisko sakaru koordinatore un Latvijas delegācijas vadītāja Diseldorfā Zita Kaminska. Viņa arī atgādina, ka mūsu pārstāvji Eirovīzijas dziesmu konkursā ir visu mūsu kopējā izvēle: „Tāpēc atbalstīsim viņus arī šajā brīdī, nedomājot par rezultātu."  

Eirovīzijas dziesmu konkursa Starptautiskais fināls notiks sestdien, 14. maijā, plkst. 22.00 Vācijas pilsētā Diseldorfā. Savukārt Latvijas iedzīvotājiem to būs iespēja redzēt LTV1 kanālā, kā arī tiešraidē internetā LTV (www.ltv.lv), LTV1 (www.ltv1.lv) un Eirovīzijas (www.eirovizija.lv) mājas lapās; skatīšanās būs ierobežota Latvijas teritorijā. Šogad to komentēs Valters Frīdenbergs un Kārlis Būmeisters, bet Latvijas balsojuma rezultātus paziņos Aija Andrejeva.

 

No pirmā pusfināla, kas notika 10. maijā, finālam kvalificējušies Serbijas, Lietuvas, Grieķijas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Šveices, Ungārijas, Somijas, Krievijas un Īslandes pārstāvji. Tradicionāli bez piedalīšanās pusfinālos automātiski finālā startēs Vācija, Francija, Lielbritānija, Spānija un pēc ilgāka pārtraukuma Eirovīzijā - arī Itālija.

 

Latvijas iedzīvotāji par Eirovīzijas dziesmu konkursa dalībniekiem varēs balsot gan ar telefona zvanu, gan īsziņu starpniecību. Balsošanai pa telefonu būs jāzvana uz numuru 905025-XX, kur pēdējie divi cipari ir dziesmas kārtas numurs. Savukārt balsošanai ar īsziņu palīdzību tās būs jāsūta uz numuru 82858, tekstā norādot tikai un vienīgi dalībnieka kārtas numuru. Par balsošanas noteikumiem skatītāji tiks informēti arī raidījuma laikā. Maksa gan par zvanu, gan īsziņu būs Ls 0.30. Balsojums sāksies jau pirms pirmās dziesmas, bet noslēgsies 15 minūtes pēc pēdējās dziesmas izskanēšanas. Balsojuma rezultātu veidos TV skatītāju un žūrijas balsojums proporcijā 50:50. Latvijas žūrijas vārdi tiks atklāti pusfināla laikā.

 

Atsaucoties uz interneta vidē izskanējušajiem komentāriem par Latvijas Televīzijas lomu Latvijas priekšnesuma veidošanā, LTV vēlas atgādināt, ka no savas puses organizē Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālo atlasi un mūsu pārstāvju dalību starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, piedāvājot jaunajiem un esošajiem mūziķiem unikālu platformu sevi prezentēt daudzu miljonu auditorijai visā Eiropā, savukārt dziesmas un priekšnesuma izvēli pilnībā atstājot pašu mūziķu ziņā.

 

Eirovīzijas dziesmu konkurss ir vienīgais dziesmu konkurss, kurš Latvijas mūziķiem piedāvā unikālu startu starptautiskajā muzikālajā arēnā, un tikai pateicoties Eirovīzijas dziesmu konkursa uzticamajam sadarbības partnerim - Ventspils pilsētai - LTV arī šogad var organizēt Nacionālo atlases kārtu un nodrošināt Latvijas mūziķu dalību starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide