Mūsu muzeja vērtīgākais dārgums - Jūlija Madernieka projektēts krēsls 1

Gulbenes vēstures un mākslas muzeja muzejpedagoģe Iveta Petrovska novada pašvaldības mājaslapā stāsta, ka pirms trim gadiem - 2012.gadā - vairākiem Latvijas muzejiem žurnāls „Ilustrētā Pasaules Vēsture” aicināja lasītājus uzrādīt pašus vērtīgākos un īpašākos dārgumus - kuru kultūrvēsturisko priekšmetu vai mākslas darbu no vairāku tūkstošu bagātā krājuma ekstrēmā situācijā glābtu vispirms?

"Šim aicinājumam atsaucās vairāki muzeji, taču par vērtīgākajiem priekšmetiem tika atzīti tikai desmit no tiem. Vērtīgāko relikviju glabātāji ir Rundāles pils muzejs, Liepājas muzejs, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Kuldīgas novada muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Talsu novada muzejs, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs un Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs," stāsta I.Petrovska.

Muzejpedagoģe stāsta, ka starp desmit vērtīgākajām Latvijas muzeju relikvijām ir latviešu profesionāli lietišķās mākslas pamatlicēja Jūlija Madernieka projektēts krēsls, kas izgatavots 20.gadsimta 20.gados. Tas atrodas Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā pastāvīgajā ekspozīcijā "Jūlijs Madernieks – latviešu nacionālā stila meklējumi lietišķajā mākslā".

"Jūlijs Madernieks Latvijas vārdu ir nesis pasaulē, iegūstot Francijas Republikas goda titulu „Officier de l'Instruction publique"," atklāj I.Petrovska.

Desmit vērtīgāko Latvijas muzeju relikvijas publicētas žurnāla “Ilustrētā Pasaules Vēsture” pielikumā “Dārgumi” 2012.gadā.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aivars

Nejauši izlasīju cik tā ekspozīocija ir izmaksājusi un jāsaka ka tomēr ar to nodokļu naudiņu rīkoties mēs īpaši prātīgi laikam nemākam, jo nu 12 000 eiro lai iegādātos ekspozīciju....

pirms 5 gadiem, 2015.12.27 22:43

Kultūra un izklaide