Mūsu novada pūtēju orķestri piedalīsies 8.Latvijas pūtēju orķestru konkursā

Nākamnedēļ, 19.martā un 20.martā, Ogres novada kultūras centrā norisināsies viens no gada nozīmīgākajiem notikumiem pūtēju orķestriem - VIII Latvijas pūtēju orķestru konkurss -, kurā piedalīsies 42 pūtēju orķestri, pulcējot kopā ap 1500 mūziķu četrās grūtības pakāpes grupās, tostarp zemākās grūtības pakāpes grupā - "Lejasciems", trešās jeb vidējās grūtības pakāpes grupā - Gulbenes mūzikas skolas un Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestri,  informē aģentūra LETA.

Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Inga Bika stāsta, ka konkursa obligāto repertuāru veidos Georga Pelēča, Raita Rēriha un Alvila Altmaņa skaņdarbi. Orķestru sniegumu vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā darbosies Lietuvas Bruņoto spēku pūtēju orķestra diriģents Egidijs Ališausks, Lietuvas Iekšlietu ministrijas Reprezentācijas orķestra diriģents Egidijs Mikņus un Nacionālo Bruņoto spēku orķestra diriģents Guntis Kumačevs.

"Ja Dziesmu svētku kustībā piedalās 56 pūtēju orķestri, tad šā gada konkursa dalībnieku skaits - 42 orķestri ir labs kvantitatīvais rādītājs. Daudzreiz diriģenti uzsver, ka konkurss mobilizē un motivē, tā ir viena no iespējām, kā orķestri dzirdēt tā labākajā mākslinieciskajā kvalitātē. Katrā konkursā to atzīmē arī žūrijas pārstāvji, uzteicot mūsu orķestru sniegumu, repertuāra izvēli, kā arī to, kā popularizējam savu - latviešu komponistu mūziku," pauda Latvijas Nacionālā kultūras centra pūtēju orķestru nozares eksperte Astrīda Ķēniņa.

Konkurss ir atklāts un bez maksas pieejams ikvienam klausītājam.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide