Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūsu pūtēju orķestriem labi rezultāti valsts līmeņa konkursā

Gulbenes novada pūtēju orķestri ir veiksmīgi startējuši valsts līmeņa konkursā.

Siguldas novada kultūras centrā “Siguldas devons” un Siguldas mākslu skolas “Baltais flīģelis” koncertzālē norisinājās viens no gada nozīmīgākajiem notikumiem pūtēju orķestriem - X Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalījās 38 pūtēju orķestri – kopā apmēram 1400 mūziķu četrās grūtības pakāpju grupās.

Gulbenes novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas konsultante kultūras jomā Lauma Makare stāsta, ka konkursā Gulbenes novadu pārstāvēji divi orķestri - Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris (diriģents Jolands Andževs) un Lejasciema kultūras nama pūtēju orķestris “Lejasciems” (diriģents Normunds Dzelme). Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris ar 82,92 punktiem izcīnīja 2.vietu III grupā, savukārt Lejasciema kultūras nama pūtēju orķestris “Lejasciems” var lepoties ar iegūtiem 72,5 punktiem un 3.vietu II grupā.

J.Ivanovs “Dzirkstelei” saka, ka saistībā ar veselības problēmām, pats nav konkursā diriģējis. To darījis N.Dzelme. “Diriģēja cits, bet mēs uz to virzījāmies, un izcīnītā 3.pakāpe II grupā – tas ir pozitīvi, jo orķestrī tika iekļauts daudz jaunatnes, kam tās bija ugunskristības. Bija ielikts liels darbs. Kopā orķestrī esam 25 līdz 27 cilvēki,” saka J.Ivanovs.

Savukārt J.Andževs par sasniegto rezultātu saka: “Vienmēr var labāk, un mēs tieksimies augstāk. Tagad orķestrī esam vairāk dalībnieku, jo tajā spēlē arī bērni no mūzikas skolas pūtēju orķestra. Esam vairāk, tāpēc orķestris ir spēcīgāks,“ saka J.Andževs.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide