Muzejā apskatāma izstāde "Lācis un Ziemeļblāzma"

Līdz 6.jūlijam Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā aplūkojama divu autoru - Maijas Jakovičas un Valerija Baidas - izstāde "Lācis un Ziemeļblāzma".

Divu autoru izstāde, sievišķais un vīrišķais, pamatīgums /skola, regulārs darbs, profesionālas iemaņas, pieredze un metodes/ un netveramais tēls, gara klātbūtne vai tā trūkums darbos – tāpēc arī šis izstādes nosaukums.

Valerija portretos un interjeros klasiska reālisma skola ar izcilu zīmēšanas prasmi, izsmalcinātu gaismēnas un telpas modelējumu ir kā lācis, tik reti sastopams divdesmitpirmajā gadsimtā un tik simbolisks Krievijas izcilajai reālisma skolai.

Valerija mākslas izglītība sākusies piecu gadu vecumā, kad māsa ņēmusi viņu līdzi uz vizuālās mākslas pulciņu. Studijas GIKā /Vissavienības Valsts Kinematogrāfijas institūtā/ apvieno akadēmisku glezniecības programmu un kino mākslinieka domāšanu. GIKā sastopas abi mākslinieki Valerijs un Maija.

Maijai bērnībā vecāki tur mājās šķirnes rikšotājus, trīs gadu vecumā uzceļ seglos tīrasiņu auļotājiem, vadā pa hipodromiem. Zirgi ir balerīnas dabā, iedvesmo Maiju mīlēt un zīmēt tos. „Jūtība ir radošuma pamats un baiga dzīves nolemtība,” atzīst Maija. Kāvi jeb ziemeļblāzma, kura šogad martā tik spēcīgi bija skatāma šeit, Vidzemē, čukst cilvēkam ausīs pasaules uzbūves varenos noslēpumus, iesien trauslās stīgās un biedē, liekot apzināties savu nepilnību un nevarību. Izstādē būs redzamas ainavas, zirgi, daba un ziedi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide