Muzejā apskatāmi desmit jauno mākslinieču darbi

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā 27.novembrī tika atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde, kurā līdz 3.janvārim aplūkojami jauno rotu mākslinieču darbi un Artas Kalniņas gleznas. Izstāde ir ceļojoša – 8.janvārī būs apskatāma Alūksnē.

Izstādes kuratore ir gulbeniete Rasma Pušpure, kura šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras pēdējā kursā.

“Subjektīva un perspektīva” ir ceturtā izstāde Gulbenē, kuras organizēšanā piedalās Rasma. Uz izstādes atklāšanu bija ieradušās Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura studiju 4.kursa studentes Una Mikuda un Ilze Egle, kā arī Ieva Korne, kas ir Rasmas kursabiedre, kuru darbi apskatāmi izstādē. Tajā aplūkojams arī doktorantūras studentes Gintas Zabarovskas maģistra darbs – krūšu rotas. Viņa studijās turpina pētīt rotu vēsturi – laikmetīgo un konceptuālo rotu vēsturi pasaulē.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja izstāžu dekoratore Valentīna Brūniņa saka: “Varam būt īpaši izredzēti ar to, ka Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Gulbenē parāda savus mākslas darbus. Domāju, ka Latvijā akadēmija ir mākslas virsotne. Varbūt daudz kas nav saprotams, to vēlamies izskaidrot. Šī izstāde ir īpaša.” 

Rasma skaidro, ka Latvijā ir pietiekami daudz rotu mākslinieku, taču par konkurenci to esot grūti nosaukt, jo katrs rada kaut ko absolūti citu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide