Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejā atklāj jaunu izstādi

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā līdz 8.jūlijam apskatāma divu mākslinieču Vēsmas Ušpeles un Vijas Stupānes gleznu izstāde "Ceļa_ vējš Gulbenē". Izstādes nosaukums saistās ar abu mākslinieču vārdiem: Via - ceļš, Vēsma - vējš. Vairāk foto šeit.

"Latvijā Mākslas dienu tēma šogad ir "Ceļojums", tāpēc tālāks vai tuvāks ceļš mūs visus šodien ir atvedis uz muzeju. Priecājos, ka Mākslas dienās piedalās arī Gulbenes mūzikas skolas audzēknes, kas ieskandina tās ar mūziku. Šodien ceļavējš pie mums ir atpūtis divas mākslinieces. Vēsmu Ušpeli mēs jau pazīstam, jo viņa ir viesojusies pie mums muzejā kopā ar savu vīru, kurš ir keramiķis. Pateicoties Vēsmai, izstādē pirmo reizi piedalās arī viņas draudzene Vija," atklājot izstādi, teica Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza.  

Abas mākslinieces, kas strādā eļļas tehnikā, kopā piedalās ne tikai izstādēs, bet arī mākslinieku plenēros, tāpēc viņu radošā sadarbība ir cieša. Vija galvenokārt izpaužas ziedu gleznojumos un brīvajās kompozīcijās, bet Vēsmas darbi ir smagnējāki. Viņa labprāt glezno portretus, kuros redzama modele - kaimiņiene Ludmila.

 

"Mūsu sadarbība radās nejaušības dēļ. Vēsma nepaspēja izstādei uzgleznot visus darbus, tāpēc viņa aicināja mani iesaistīties izstādē. Salikām kopā savus darbus. Cilvēku atsaucība pēc izstādes bija lieliska, tāpēc joprojām uz izstādēm īpaši pavasaros, kad esam pamodušās no ziemas, ceļojam abas kopā. Kopējā izstāde mums ir kā satikšanās svētki, kad skatāmies, ko katra esam pa ziemu paveikušas," stāsta V.Stupāne.

 

 Abām māksliniecēm šī ir piektā kopīgā izstāde, kur darbi gleznoti gan uz audekla, gan uz veca koka.

 

"Dzīve mums it kā ir uz viena ceļa, jo esam kopā arī mācījušās Rēzeknes Mākslas koledžā. Vija dzīvo pie Aglonas, bet es - pie Maltas," stāsta Vēsma. Vija savukārt papildina, ka koledžā mācījusies par vides dizaineri un bijusi iecere turpināt studijas šajā jomā, bet viņa izšķīrusies par labu ģimenei.

 

"Mani pierunāja mācīties par gleznotāju. Man patika gleznot, bet glezniecībā bija grūti saprast kompozīciju. Ģimenē aug četri dēli, tāpēc gleznošana man saistās ar atpūtu un prieku. Protams, tos brīžus, kad gleznoju, izjūt visa ģimene, jo tad zupa nav izvārīta. Paldies ģimenei, kas mani atbalsta."

Izstādes atklāšanā piedalījās arī Gulbenes mākslas skolas audzēknes flautiste Megija Smiltniece, vijolniece Beāte Leimane un Linda Skopāne, kura apgūst saksofona spēli.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide