Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejā dižosies plecu lakati

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja mazajā zālē 21.oktobrī pulksten 16.00 tiks atklāta Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" lakatu izstāde "Manas krāsainās darba dienas". Izstāde būs apskatāma līdz 15.novembrim.

"Izstāde "Manas krāsainās darba dienas" ir par sajūtām. Vilnas lakats saistās ar omulību, siltumu, mīļumu un mieru. Krāsu salikumi izsauc prieku un izbrīnu: cik dažādi un neatkārtojami esam. Lkatu kolekcija ir daļa no studijas izstādes, kas šā gada nogalē no Gulbenes ceļos uz Aizkraukli," stāsta Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" vadītāja Biruta Akmentiņa.

 

Interesentiem būs iespējams aplūkot vairāk nekā 20 dažādus plecu lakatus. Daļa lakatu vēl top vēl šajās dienās. Lai izstāde būtu krāsaināka, to nedaudz papildinās kāds rakstains cimdu pāris, getras, šalle vai apmetnis. Rokdarbnieces katra savu lakatu ir darinājušas pēc savām iekšējām izjūtām. Tās izpaužas arī tajos izmantotajās krāsās, kas ir gan košas, gan ļoti mierīgas. Tāpēc arī izstādei ir dots tāds nosaukums.

 

Tautas lietišķās mākslas studija "Sagša" ir dibināta 1952.gadā. Tautas kolektīva nosaukums piešķirts 1967.gadā. Studija ir Gulbenes novada Gulbenes kultūras centra pašdarbības kolektīvs, kurā darbojas 33 dalībnieki - audējas, adītājas, rokdarbnieces, keramiķe un kokapstrādes meistars. "Sagša" tās vadītājas B.Akmentiņas rosināta aktīvi piedalās sava novada un valsts mēroga izstādēs, kā arī iesaistās roku darba prasmju saglabāšanas projektos.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide