Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzeja ēkas gaismiņas uzbur pasaku 1

Krēslas stundās Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja fasāde garāmgājēju uzmanību piesaista kā magnēts. Ikvienam gribas pienākt tuvāk un saprast, kas tā ir par burvestību - no kurienes rodas krāsainie sauleszaķīši, kas riņķo uz ēkas sienām, no kurienes skan klusinātā Ziemassvētku melodija!


Tikai daļa no ieceres. Kompromiss – tā par minimālismu muzeja fasādes izgaismojumu “Dzirkstelei” saka muzeja direktore Valda Vorza.


“Iecere par gaismas spēli uz muzeja fasādes ir sena. Pirms daudziem gadiem Briselē es redzēju, kā kustīgas gaismu bildes, apsveikuma vārdi skrien pa ēku fasādēm. Kad Latvijā populāri kļuva Muzeju nakts pasākumi, es kolēģiem ieminējos, ka mums vajadzētu tādus skrejošos tekstus. Sākām interesēties, cik tas maksā, un sapratām, ka vēl mums tas nebūs. Pārāk lielas izmaksas,” klāsta V.Vorza.


Attapība, fantāzija un gaume ļāvušas direktorei pašai iedomāties un realizēt efektīvu variantu ar daudz minimālākiem līdzekļiem. V.Vorza atklāj: “Lai cik kuriozi tas izklausītos, tās te ir dekoratīvās lampas, kuras pirku tepat, Gulbenē, veikalā “Rigo”. Viena lampa izmaksāja 25 eiro. Tas ir lēti. Man uzreiz radās doma, kā gaismas varētu pavērst pret sienu. Muzeja strādnieks Guntis Karolis izgatavoja kārbiņas, kurās droši un estētiski ievietot šīs lampas. Vienu no tām novietojām no Brīvības ielas puses pret centrālo tornīti, vēl divas ir iekšpagalmā. Gribējās, lai pie ieejas muzejā būtu noskaņa.”


Viņa atzīst, ka nemaz vairs negribas nekādus rotājums izkarināt pie muzeja fasādes, jo tā dara visi. Turklāt ir bail apskādēt glīti saremontēto ēku. Ja vien būtu finansējums, V.Vorza ēkas izgaismošanā varētu pilnībā realizēt tieši to, ko ir iedomājusies. Taču arī ar šādu rezultātu šobrīd viņa un viss kolektīvs jūtoties apmierināti. Galvenais – lai cilvēkiem gribētos nākt uz muzeju! Viņu esot iedvesmojusi Gulbenes devīze, gatavojoties šiem Ziemassvētkiem, - “Sniegpārslu brīnumu gaidot”. Esot gribējies panākt tādu vizuālo efektu, ka pa muzeja fasādi griežas sniega puteņi.


V.Vorza uzsver, ka pie ieejas ēkā pasaka tikai sākas, tā turpinās ar iekštelpās, kur ir uzburts virpulis no tamborētajām sedziņām, kas ir muzeja krājumos. Tālāk ir Ziemassvētku stāsts lielajā izstāžu zālē. Direktore aicina iedzīvotājus nākt uz muzeju, kur “ir jauka atpūta sirdij un acīm”. Muzejs ir atvērts darbdienās no 10.00 līdz 17.00, izņemot pirmdienas un svētdienas, kā arī svētku dienas. Sestdienās muzejs ir atvērts no pulksten 10.00 līdz 14.00. “Ja nedēļas diena kalendārā ir iezīmēta sarkanā krāsā, muzejs būs slēgts,” brīdina V.Vorza.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide