Muzejā – jauna izstāde

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā līdz 2.februārim ir apskatāma Zigrīdas Ilenānes gleznu izstāde "Gadalaiki".

"Mani gadalaiki - tie ir man vienmēr mīļie, gaišie pavasara ziedi, vasaras puķu smalkums un saules gaisma logā. Tā ir lielā dabas krāsainība un rudens spilgtums, ziemas pelēkās un baltās krāsas nianses. Man patīk gleznu kompozīcijās apvienot klusās dabas žanru ar ainavu motīviem, strādājot ar krāsu un gaismu," tā par sevi saka māksliniece.

 

Z.Ilenāne ir dzimusi Rīgā. Jau 11 gadu vecumā sākusi apgūt gleznošanas pamatus Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolā. Studējusi Valsts mākslas akadēmijā un ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Māksliniece labprāt strādā dažādās tehnikās, tomēr dominējošā ir gleznošana ar eļļas krāsām. Izstādes "Gadalaiki" darbos ir daudz sīku un smalku detaļu, piemēram, ziedu, smildziņu un tamlīdzīgi. Gleznotāja uzskata, ka gleznošana nav viegla nodarbe. Īpaši tāpēc, ka viņa visu, sākot no audekla novietošanas uz molberta, gruntēšanas līdz pēdējam otas triepienam, dara pati.

 

Gleznotājai bijušas vairākas personālizstādes Rīgā, Cēsīs, Limbažos, Valkā, Alūksnē, Balvos un Dobelē.

Muzeja izstāžu dekoratore Valentīna Brūniņa informē, ka līdz ar šo gleznu izstādi muzeja izstāžu zālēs ir aplūkojama Gulbenes vēsturei veltīta izstāde un ekspozīcija "Jūlijs Madernieks - latviešu nacionālā stila meklējumi lietišķajā mākslā".

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide