Muzejā - jauna izstāde “Nerakstīta nevalkāju”

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā 27.oktobrī atklāja tradicionālā novada amatnieku kopu, pulciņu un interešu grupu, kā arī individuālo autoru darbu izstāde “Nerakstīta nevalkāju”. Izstāde būs aplūkojama līdz 26.novembrim.

Izstādē apskatāmie darbi: keramika, darinājumi no koka, dažādi izšuvumi, adījumi, tamborējumi, audumi, gleznojumi, filcējumi, apgleznots stikls, šūtas lietas atklāj, cik plaša var būt materiālu izvēle. Darinājumu daudzveidību kopā satur vienoti ieturētā pamatkrāsu gamma sarkans, dzeltens, oranžs un pustoņi.

“Iekārtojot izstādi, sapratām, ka tā atkal ir viens pakāpiens uz augšu visādā ziņā. Gan radošumā, gan meistarībā. Manuprāt, tieši amatnieku kopējās izstādes ir tās, kas stimulē cilvēku. Liela nozīme ir tam, ka visi varam būt kopā, ka visi kopā varam aplūkot un arī klusībā izvērtēt katra paveikto. Mēs cits no cita mācāmies. Esmu pārsteigta par tām pērlēm, kas šogad atklājās. Ļoti gribu uzteikt filcētājmeistares. Viena no tām ir Iveta Cigle no Litenes, kura ir ļoti mērķtiecīgi apguvusi filcēšanas prasmi, un acīm redzami veidojas par mākslinieci. Mūsu pamatu pamats ir arī keramiķes ar saviem košajiem darbiem. Mums ir arī somu meistares, kuru darinājumos atklājas dažādi stili. Mēs lepojamies arī ar visiem trim kokapstrādes meistariem Laimoni Dziedātāju, Laimoni Lapsu un Viesturu Kļaviņu. Viņi katrs savos darbos ir ārkārtīgi atšķirīgi. Prieks par pinēju Inesi Zvejnieci, kura turpina klūdziņu pīšanas tradīciju Druvienas pusē, ļaujot tai aiziet arī plašāk pasaulē. Netrūkst arī dažādu sīkāku darbu darinātāju,” stāsta Gulbenes lietišķās mākslas studijas “Sagša” vadītāja un Gulbenes novada amatniecības un lietišķās mākslas koordinatore Biruta Akmentiņa. Viņa izsaka cerību, ka šāda izstāde varētu būt arī nākamajā gadā.

Gulbenes novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna sveica novada amatnieku kopu, pulciņu un interešu grupu vadītājas un to pārstāvjus no Beļavas, Stāmerienas, Ozolkalna, Galgauskas, Lizuma, Stradiem, kā arī Tautas lietišķās mākslas studiju “Sagša” un Amatnieku biedrību.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide