Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejā – jauna izstāde “Roze eņģelim” 1

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja telpās līdz gada beigām ir apskatāma trīs vietējo floristu - Aivitas Vizules, Antras Trusles un Ineses Baumanes - darbu izstāde "Roze eņģelim". Floristēm šī ir otrā izstāde muzejā. Vairāk foto šeit.

"Šāgada Muzeju naktī tapa vairāk nekā 700 apmeklētāju veidota glezna "No Pededzes līdz jūrai", kas ir apskatāma muzejā. Floristēm bija uzdots grūts uzdevumus - veidot floristikas darbu izstādi, kas papildinātu un atdzīvinātu šo gleznu un kopumā radītu gaidāmo svētku sajūtu. Tas patiešām ir izdevies. Arī izstādei dotajam nosaukumam "Roze eņģelim" ir dziļa jēga," to atklājot, teica muzeja speciāliste Valentīna Brūniņa.  

Izstādes idejas autore ir A.Vizule, kura, uzrunājot visus, kas bija ieradušies uz izstādes atklāšanu, atgādināja, ka mums, cilvēkiem, cits citam ir jābūt kā eņģeļiem, ka mums katram ir eņģelis, kas mūs sargā.

 

"Dzīvojot ar šo apziņu, mēs jūtamies laimīgi. Arī es esmu laimīga," teica Aivita. Savukārt I.Baumane piebilda, ka eņģeļi ir viņas ģimene, kas sargā, saprot un sagaida mājās pēc garām darba stundām. Floristes, kuras labprāt sadarbojas, pateicās arī muzeja darbiniekiem par iespēju savus darbus izvietot tieši tur.

 

Izstādē aplūkojami cits par citu interesantāki un skaistāki adventes vainagi, kas darināti no dažādiem dabas materiāliem, piemēram, no fizāļiem, vārpām, graudzālēm, kļavlapu rozēm, magoņu galviņām, kastaņiem un cita un papildināti ar spožiem akcentiem. Izvēlētas arī dažādu krāsu un formu sveces, kā arī gaismas ķermeņi, kas lieliski papildina kopskatu. Skatienu piesaista arī lielas zaru bumbas un daudz kas cits.

 

"Tāpēc jau mēs esam floristes, lai dabā pamanītu to, ko, iespējams, citi nepamana," piebilda I.Baumane.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

:)

Ļoti skaisti darbiņi! Prieks,beidzot,šeit izlasīt ko jauku un pozitīvu.

pirms 7 gadiem, 2012.11.28 15:16

Kultūra un izklaide