Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejā skatāma laikmetīgās mākslas izstāde

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā svētdien atklāja daudzpusīgās laikmetīgās mākslas izstādi "Laika matērija". Tajā ir pārstāvēti glezniecības, grafikas, tēlniecības un videodarbi, instalācijas. Kopumā ir apskatāmi vairāk nekā 25 jauno mākslinieku darbi. Vairāk foto šeit.

Šo izstādi organizēja Latvijas Kultūras koledžas students novadnieks Modris Apsītis sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļas studentiem - izstādes kuratoru Kristapu Priedi un projekta komandu novadnieci Rasmu Pušpuri un Asnati Krišjānovu. Visus šos jauniešus varēja sastapt arī izstādes atklāšanā.  

Šī izstāde ir kā turpinājums iepriekšējā gadā iesāktajam projektam "Laikmetīgas mākslas paralēles", kas tika organizēts ar mērķi līdztekus lielajām pilsētām arī Gulbenē veicināt laikmetīgās kultūras un mākslas procesus, to attīstību un norisi. "Pirmā izstāde daudziem patika, tādēļ nolēmām turpināt," saka M.Apsītis.

 

Starp māksliniekiem, kuru darbi ir skatāmi izstādē, ir arī mūsu novadnieču Alīnas Dukātes un Dārtas Dikmanes darbi. Alīna stāsta, ka viņas fotogrāfiju cikls, kas ir redzams izstādē, tapa pagājušajā gadā, un tika izstādīts gan Gulbenes 2.vidusskolā, gan kultūras centrā, gan arī bibliotēkā, bet tagad fotogrāfijas ir skatāmas arī muzejā. "Es mācos Latvijas Universitātē Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē interjera dizainu un priecājos, ka ir izveidojusies lieliska sadarbība ar Mākslas akadēmijas studentiem. Ceru, ka to arī varēsim turpināt," saka Alīna.

 

M.Apsītis saka paldies muzejam par pretimnākšanu un sadarbību. Viņš atklāj, ka nākamgad tiek plānota atkal jauna izstāde. "Nākamajā izstādē centīsimies atvest jau pavisam kaut ko citu. Ja līdz šim tās vairāk bija gleznas, mākslas un tēlniecības darbi, tad nākamā izstāde būs saistīta ar modi, dizainu un rotām," saka M.Apsītis.

 

Izstāde "Laika matērija" muzejā būs aplūkojama līdz 10.novembrim.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide