Muzejā skatāma laikmetīgās modes izstāde “Cita dimensija” (foto)

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā līdz 30.martam būs apskatāma laikmetīgās modes izstāde ''Cita dimensija'''. Interesenti var aplūkot Latvijas Mākslas akadēmijas esošo un bijuši audzēkņu darbus - avangardiskus tērpus, rotas un gleznas.

Izstādes iniciators ir jaungulbenietis Modris Apse, kura ideju atbalstījusi izstādes kuratore novadniece Rasma Pušpure - Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas metāla dizaina apakšnozares studente, piepulcinot domubiedrus no akadēmijas.  

Izstāde pārsteidz ar mūsdienu modes eksponātiem - jauno modes dizaineru radītajiem tērpiem (augstā mode, "ready to wear"), rotām un aksesuāriem. Oriģinālās dizaina un konceptuālās idejas, kas ietvertas šajos darbos, atšķir tos no pierastā. Izstādi papildina neparasta Annas Egles instalācija ''Lidojošie tērpi'' un Alīnas Grīnpaukas elegantās modes ilustrācijas.

 

Apmeklētāju uzmanību izstādē piesaista Daces Vītolas, Jeļizavetas Suskas, Ievas Kornes, Rasmas Pušpures, Lauras Seleckas, "Sofia Riga", Gintas Zabarovskas, Alīnas Grīnpaukas, Inetas Urtānes,
Daigas Zvirgzdiņas, Laimas Ūdres, Zanes Prokofjevas, Evijas Šaiteres, Andras Andžānes, Anetes Krišjanovas, Milas Ludmilas Kruglikas, Evijas Bergas, Baibas Litiņas un Annas Egles darbi.


Mākslinieki izmantojuši dažādus materiālus. Piemēram, avangardiskas rotas tapušas no sudraba, safīra, rubīna, pērlēm, marmora, granīta. Izmantots arī tērauds, misiņš, alumīnijs, organiskais stikls, kauli, sari, mati, astri, kā arī sudrabs, porcelāns, zelta, alkīda krāsas un citi materiāli.


 

"Projekts laikmetīgās mākslas ciklā Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā noris jau trešo gadu pēc kārtas. Tā mērķis ir veicināt kultūras decentralizāciju un sniegt pieeju kvalitatīviem laikmetīgās mākslas pasākumiem Gulbenes novadā," informē projekta vadītājs M.Apsītis.

 

Izstādi sponsorē Gulbenes novada dome un Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejs, atbalsta jauniešu iniciatīvu centrs ''Bāze". Izstādes kuratores - R.Pušpure un Anete Krišjānova.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide