Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejā skatāma mākslienieka Pāvela Ostapceva personālizstāde "Latgales zelta druvas" (labots!)

"Aicinām jau no 18. septembra līdz 26. oktobrim Gulbenes vēsture un mākslas muzejā aplūkot Pāvela Ostapceva personālizstādi “ Latgales zelta druvas’’, bet interesentiem ar mākslinieku tikties būs iespējams16.oktobrī pulksten 16.00," informē Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ivanda Kaša.

Mākslinieks, grafiķis un gleznotājs  Pāvels Ostapcevs dzimis 1958. gada 20. aprīlī Rēzeknē, kur pagāja viņa bērnības un skolas gadi.1975. gadā iestājās tradīcijām bagātajā K. Savicka Penzas Mākslas skolā (Krievijā), kuru 1979. gadā veiksmīgi pabeidza un atgriezās uz dzimto pilsētu Rēzekni. 1984. gadā uzņemts Mākslinieku savienības Jauno mākslinieku apvienībā. Kopš tā laika regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs (Krievija, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Anglija, Gruzija).

"Dzimtās puses dabas skaistums iedvesmo mākslinieku un kļuva par galveno tēmu Pāvela Ostapceva radošajā darbībā, kurā viņš apvieno krievu mākslas skolas ietekmi ar Latvijas mākslinieku tradīcijām. Mākslinieka darbi iekļauti albumā – katalogā ‘’ International contemporary artists ’’ 5. sējumā (2013. g.) un 10. sējumā (2015. g., kas izdoti ASV Njujorkā, kā arī gada grāmatā ‘’ Hidden treasure art magazine’’, kas izdotāaAnglijā 2014. gadā," atklāj I.Kaša.

"Lietas un priekšmeti , kas ir ap mums ikdienā, glabā sevī vairāk burvības, nekā jebkuras fantāzijas. Man patīk atklāt jaunas realitātes šķautnes, rast brīnumu nenozīmīgās lietās, kuras ikdienā mēs pat nepamanām - tā ir intriga un pat kārdinājums.  Mākslinieks vienmēr ir pirmatklājējs, jo neviens ne pirms, ne arī pēc viņa nespēs aplūkot notiekošo tādā veidā vai redzējumā, kā to ir darījis viņš. Krāsas - tas ir veids, kā iepazīt un izzināt sevi, pļavu, debesis, jūs un tos, kas atnāks pēcāk,' saka mākslienieks P.Ostapcevs.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide