Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejā - Vēsmas Kokles - Līviņas “Ziedu fantāzija”

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā līdz 12.aprīlim apskatāma Alūksnes novada literātes Vēsmas Kokles - Līviņas grafisko zīmējumu izstāde "Ziedu fantāzija". Visi darbi ir ārkārtīgi smalki un pielīdzināmi "mežģīnēm". Darbu autore ne tikai zīmē, bet arī raksta dzeju, komponē mūziku un palīdz apgūt deju soļus. 8.martā Vēsma Kokle - Līviņa svinēja 80 gadu dzimšanas dienu. Vairāk foto šeit.

Visiem izstādes atklāšanas pasākuma dalībniekiem darbu autore vēlēja mīlēt dzīvi un izdzīvot to ar prieku, nevis ar nožēlu.  

Daudzi dzejnieces dzejoļi ir veltīti dabas skaistumam, tāpēc viņa ir pārliecināta, ka dabai un dzejai ir dots brīnišķīgs spēks. Māksliniece atzīst, ka visi darbi, ko viņa savā mūžā strādājusi, ir sirdsdarbs un reizē arī vaļasprieks. Vienīgi deju pedagoģes amats bijis maizes darbs.

 

Nesen viņa uzrakstījusi grāmatu "Būt savā tuvumā", kas veltīta autores gadu svētkiem. Tā tiks izdota Vītola izdevniecībā. "Man savos gados nav, ko iegūt vai zaudēt, vien laiks ir dzīves vērtība, ko uzdāvināt citiem kā ikdienā, tā svētku brīžos. Man ļoti patīk mainīties. Ne jau tikai dzeju rakstīt, bet arī stāstus, esejas, miniatūras un lugas," stāsta V.Kokle - Līviņa.

 

Izstādes atklāšanā visiem bija iespējams noskatīties arī V.Kokles - Līviņas uzrakstīto monoizrādi "Kādas sievietes stāsts". Dzeju un prozu runāja Skaidrīte Melne, bet mūzikā to ietērpa Andris Voicišs, kurš ir izdevis arī vairākus mūzikas diskus, kur melodiju un dziesmu tekstus sarakstījusi V.Kokle - Līviņa.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide