Muzejs iegādājas pēc Jūlija Madernieka dizaina veidotas mēbeles 4

Šodien, 16.jūnijā, ceļu uz Gulbeni no Rīgas, klasiskās mākslas galerijas “Antonija”, sāk izcila dizaina mēbeļu komplekts, kas papildinās novada vēstures un mākslas muzeja krājumus. “Dzirkstele” to uzzināja novada pašvaldībā.

“Galerijai “Antonija” novada dome ir pārskaitījusi 12 000 eiro. Tas ir Kuktūrkapitāla fonda piešķirtais finansējums speciāli novadnieka Jūlija Madernieka projektēto mēbeļu komplekta iegādei vietējam muzejam,” sacīja novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska.


Galerijas “Antonija” mājas lapā ir publicēta šā mēbeļu komplekta fotogrāfija un apraksts. Attēlā redzamās esot Art Deco stila mēbeles, kas pēc J.Madernieka mākslinieciskās ieceres ir veidotas 20.gadsimta divdesmit gadu otrajā pusē. “J.Madernieka mēbeļu komplekts būs skatāms Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā,” “Dzirkstelei” pavēstīja galerijas “Antonija” pārstāvis Norberts Sarmulis.


Novada domē uzsvēra, ka muzejā jauniegūtais krājumu papildinājums tiks izlikts publiskai apskatei. Kad un kā tas notiks, par to muzeja direktore Valda Vorza “Dzirkstelei” solīja paziņot vēlāk.


Galerija informē, ka gulbeniešu muzeja ieguvums būs ozolkoka bufete, izvelkamais galds un astoņi krēsli.


Kultūrkapitāla fonda mājaslapā lasāma informācija, ka Gulbenes novada domei novada vēstures un mākslas muzeja krājuma papildināšanai ir piešķirti 12 000 eiro. Finansējums rasts muzeju nozares attīstības programmā un muzejisko priekšmetu attīstības programmā.


Jūlijs Madernieks (1870-1955) bija latviešu gleznotājs, interjerists, pedagogs un mākslas kritiķis. Viņš dzimis dzimis Vecgulbenes muižas "Madernieku" mājās rentnieka Ernesta Madernieka un viņa sievas Dores ģimenē.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Stepanovam kabata vismaz 2700 euro

no mebelem, atkal trekns otkats vecajam komunistam stepanovam un vina varzai, labi vien tas, ka tas nav no Gulbenes budzeta

pirms 5 gadiem, 2015.06.16 19:16

jā tā ir

Jaunas ģimenes pamet Gulbeni, bet muzeju tik stutē un stutē, bet ko jauniešiem un ģimenēm darīt šeit, tas nevienu neinteresē, kam mums tie deputāti? Nu cik var stutēt klētis, pilis, kam tas viss? Tur baltu naudu var grūst un grūst, drīz paši par eksponātiem paliksim.

pirms 5 gadiem, 2015.06.16 20:40

dators

Lai nefotografētu ekrānu var darīt tā : Uz klaviatūras nospied Prt Scr(Print Screen)[kopēt ekrānu], tad ieej kaut vai Paint un nospied- Paste [ielīmēt], tad apgriez kā tev vajag, un saglabā kā fotoattēlu! :)

pirms 5 gadiem, 2015.06.16 23:12

hi

paldies. ir varianti

pirms 5 gadiem, 2015.06.16 23:51

Kultūra un izklaide