Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzeju iekaro lelles

Gulbenes Vēstures un mākslas muzejā līdz 30.decembrim iespējams aplūkot leļļu mākslinieces Evitas Zālītes leļļu izstādi "Baltais prieks". Izstādē aplūkojama 21 viena lelle. Katra no tām uzrunā skatītājus ar kaut ko savu.

Māksliniece stāsta, ka lielākā daļa leļļu ir jaunas. No vecās kolekcijas palikuši tikai kaķi, jo joprojām mīļa ir tēma "Kaķīša dzirnaviņas". Eņģelīši, Šreks un zaļa ragana, ļoti daudz miega rūķu, kur tad vēl liela lelle, kas pēc izstādes nonāks pie konkrēta klienta un daudzas citas ar mīlestību gatavotas lelles.

 

"Šobrīd man ir pilnas rokas darba, jo jāizgatavo 20 podiņrūķi, kas visi aizceļos pie pasūtītāja uz Rīgu. Šie rūķi ir piemēroti tam, lai podiņā ieliktu konfektes vai kādu mazu dāvaniņu. Man ik pa laikam kāds no podiņrūķiem kādam uzdāvinās, bet tagad esmu apņēmusies stigri strādāt pie pasūtījuma. Izstāde šoreiz nav tāda, lai tajā darbus varētu arī iegādāties. Ar pasūtījumiem jāvēršas pie manis," stāsta Evita.

 

Decembrī muzejā sāks darboties arī leļļu darbnīca, kur interesenti kopā ar mākslinieci mācīsies gatavot baltus putnus.

 

E.Zālīte leļļu gatavošanai pievērsusies nejauši, kad Rīgā, veikalā "Paija" ieraudzījusi mākslinieces Ināras Liepas gatavotās lelles. Pirmā pašas gatavotā lelle bijis no melnām lupatiņām darināts morītis. Lelles Evita gatavo no dažādiem materiāliem. Lelles ir labestīgas, skumjas un priecīgas, bet visas kopā samīļojamas.

 

Mākslinieces lelles kopš 1997.gada piedalās dažādās izstādēs ne tikai Gulbenes novadā, bet arī Rīgā un citur. Par Evitas darbiem citi mākslinieki saka, ka tos raksturo proporcijas, saskaņota faktūra un izteiksme.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide