Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūzikas skolas 55.jubilejas koncertā muzicē Gulbenes mūzikas zvaigznes 2

Ar burvīgu koncertu kultūras centrā sestdienas vakarā Gulbenes mūzikas skola svinēja savu 55.gadskārtu. Koncerts ilga vairākas stundas, skatītājus ieraujot apburošajā mūzikas pasaulē, un domājams, ka šīs bagātīgās emocijas un saviļņojuma sajūtas ikvienu koncerta apmeklētāju priecēja vēl ilgi pēc tā.

Koncerts bija mūzikas skola jubilejas 55.gadskārtas svinību kulminācijas brīdis, taču jubilejas svinības skolas kolektīvā notika jau vairākus mēnešus – savus koncertus skolā sniedza katras izglītības programmas bērni - to koncerta sākumā pieminēja skolas direktore Austra Veikšāne. “Šos svētkus mēs ļoti gaidījām, un tas arī ir kā atskaites punkts, analīze, ko esam paveikuši, ko esam iemācījušies un ko esam iemācījuši,” teica A.Veikšāne.


Viņa atklāja, ka jubilejas noslēguma koncertu gaidījusi ar lielu satraukumu, jo šajā koncertā bija dzirdamas mūzikas zvaigznes, kuras ir izaugušas Gulbenē un izglītojušās augstskolās Latvijā un citviet Eiropā, kā arī turpina pilnveidot sevi joprojām.

Koncertu vadīja kādreizējais mūzikas skolas zēnu kora puika Uldis Anže, kas tagad ir Latvijas Nacionālā teātra aktieris. Koncertu ievadīja mūzikas skolas pūtēju orķestris, kurš tik tikko kā bija atgriezies no 6. Latvijas pūtēju orķestru konkursa Rīgā. Arī orķestrim izdevās pasniegt lielisku dāvanu mūzikas skolai jubilejā – konkursā iegūta 1.vieta un augstākais vērtējums savā grupā. Savus priekšnesumus klausītājiem sniedza arī talantīgā vijolniece Beāte Leimane, kas ir dažādu valsts un starptautisku konkursu laureāte. Arī viņa iepriekšējā dienā valsts konkursā ieguvusi 3.vietu. U.Anže skatītājus aicināja aplaudēt arī vijolniecei Loretai Čudei, kura koncerta dienā valsts konkursā ieguva 2.vietu. Skanīgu priekšnesumu koncertā sniedza pianists Reinis Antons Patmalnieks, kuram arī ir gan valsts, gan starptautisku konkursu pieredze. Savu sveicienu Gulbenes mūzikas skolai veltīja arī Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkne čelliste Anna Katrīna Paukšēna, kuras mamma ir Gulbenes mūzikas skolas absolvente un viņas vecmāmiņa ir skolas direktore.


Lielisku priekšnesumu klausītājiem veltīja Latvijas mūzikas akadēmijas studente pianiste Jana Aņisimova. No Itālijas, Milānas koncertēt skolas jubilejas koncertā bija ieradusies burvīgā flautiste Aiva Elsiņa. Savos izjustajos priekšnesumos ieklausīties ļāva lieliskais pianists Rihards Plešanovs. Jāpiebilst, ka viņš vairākiem citiem koncerta dalībniekiem bija arī koncertmeistars. Džeza skaņdarbu izpildīja Viesturs Grapmanis. Ar savu skanīgo balsi ikvienu pārsteidza Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijas vokālās klases studente Sabīne Krilova. Skatītājiem prieks bija redzēt un dzirdēt arī harismātisko Nauri Indzeri. Šie abi mākslinieki dziedāja gan solo, gan arī duetā. Skaistus priekšnesumus klātesošajiem dāvāja arī bijušās absolventes pianiste Ilze Zvaigznekalne un vijolniece Ilze Gagaine. Gan bijušie pedagogi, gan arī ikviens klausītājs varēja priecāties par vijolnieču Velgas Polinskas un Gerdas Dazartes skaisto priekšnesumu, ko pavadīja I.Zvaigznekalne. Koncerta noslēgumā interesantu priekšnesumu sniedza stīgu kvartets – Līga Pētersone, G.Dazarte, V.Polinska un Ainārs Paukšēns, kuri izpildīja variācijas par tēmu “Happy Birthday”.


Koncertu kuplināja arī sarunas ar bijušajiem absolventiem. U.Anže uz mazām intervijām aicināja mūzikas skolas absolventes Alisi Bērziņu, Ievu Grīnšteini, Baibu Mucenieci, Lieni Paukšēnu, Ivitu Reinsoni un Līgu Kalniņu. Absolventes atcerējās spilgtus mirkļus no savām mūzikas skolas gaitām, pateicās lieliskajiem pedagogiem par iespēju iemācīties mīlēt mūziku un ikvienam vēlēja, lai mūzika ir viņu vislielākā dāvana. Sarunu laikā uz ekrāna ikviens varēja vērot fotogrāfijas no mūzikas skolas dzīves cauri laiku lokiem. Mūzikas skolai un tās fanātiskajiem pedagogiem izskanēja daudz apsveikuma un pateicības vārdu.


Jubilejas reizē skolas direktorei A.Veikšānei tika pasniegts arī Kultūras ministrijas Atzinības raksts par nozīmīgu ieguldījumu Gulbenes mūzikas skolas attīstībā un Latvijas kultūrvides veidošanā.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

skolotāja Anna

Nauri! Prieks par Taviem panākumiem ir arī Tavai pirmajai skolotājai Jūlijai! Lai labi skan Tava balss arī turpmāk!

pirms 5 gadiem, 2014.04.01 10:53

Kultūra un izklaide