Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nacionālais teātris sāks sezonu ar modernizētiem "Mērnieku laikiem"

Rīga, 1.aug., LETA. Latvijas Nacionālais teātris sāks jauno, 89.sezonu 13.septembrī ar modernizētu režisora Viestura Kairiša veidotu brāļu Kaudzīšu "Mērnieku laiku" iestudējumu, šodien preses konferencē žurnālistus informēja teātra galvenais režisors Edmunds Freibergs.

 

Mērnieku laiku motīvs šodienas Latvijā, līdz ar privātīpašuma atgriešanos, ir tapis katram latvietim tikpat skaidrs kā laikā, kad rakstīts leģendārais Kaudzīšu romāns. Kairišs, kura kontā jau ir oriģinālais Rūdolfa Blaumaņa "Skroderdienu Silmačos" iestudējums, piedāvās savu versiju par "Mērnieku laikiem" - slātaviešus un čangaliešus pulcējot kopā kora mēģinājumos, kad tie gatavosies slavenajam goda mielastam, bet varbūt Dziesmu svētkiem.

Pa vidu lielajai dziedāšanai tiks izspēlēts spraigais "mērnieku laiku" stāsts - par uzņēmīgiem latviešiem, kas gatavi savas sirdslietas kārtot tikpat vēsu prātu kā saimnieciskos darījumus, par kukuļdošanu un ņemšanu, kad cietumā ieliek lielos zagļus, bet mazos pakar, par zemi un mājām, kuru dēļ uz negodīgu rīcību gatavs arī krietnākais cilvēks, tā teikt, savu bērnu labākas nākotnes vārdā.

Kairišs uzsver, ka "Mērnieku laiki" ir unikāls materiāls latviešu literatūrā, pirmkārt, tā ir izcila komēdija, otrkārt - liela traģēdija.

Režisors uzskata, ka patlaban šis stāsts ir ļoti aktuāls Latvijā, jo ir sajūta, ka viss, ko mēs pēdējos gados piedzīvojam, ir vieni lieli "mērnieku laiki". Tāpēc, pēc režisora domām, ļoti svarīgi šodien šo iestudējumu veidot nevis vēsturiskā aspektā, bet gan no mūsdienu cilvēka viedokļa.

Izrāde ir universāls laika izvērsums, kas apvieno vēsturiskā laika latviešu domāšanu, kas projicēta uz mūsdienu situāciju, lai veidotu precīzu latviešu antropoloģisko portretu.

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide