Nākamā Leļļu teātra izstādes „Leļļu stāsti” pietura – Gulbene!

Visas nākamās sezonas garumā Latvijas bērnus un pieaugušos priecēs Latvijas Leļļu teātra ceļojoša izstāde “Leļļu stāsti”, kuras jaunā mājvieta no 8. augusta trīs nedēļu garumā ir Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs.

Šāda ceļojošā jeb mobilā leļļu izstāde veidota pirmo reizi, ļaujot ieraudzīt leģendāru mākslinieku radītās lelles ne tikai teātra un muzeju publikai. Mākslinieces Anitas Znutiņas-Šēves veidoto ekspozīciju, kurā iekļautas ap 30 lelles, plānots parādīt Rīgā un vairākās citās Latvijas pilsētās (Krustpilī, Gulbenē, Ventspilī, Jelgavā, Cēsīs u.c.), lai visas Latvijas iedzīvotājiem būtu iespēja apskatīt unikālās teātra lelles.

Ideja par ceļojošās leļļu iestādes veidošanu radusies plānojot Latvijas leļļu teātra 70. jubilejas sezonu, kas solās būt spraiga – skatītāju priekam tiks piedāvāti vismaz 10 jauniestudējumi, kā arī īpaši, dzimšanas dienai veltīti pasākumi – lekciju cikls par teātra vēsturi, skanīgāko dziesmu CD, filma par teātra pēdējās desmitgades radošajiem meklējumiem un daudz kas cits.

Izstāde „Leļļu stāsti” sāka savu ceļojumu pa Latviju 26. jūnijā Krustpils kultūras namā un to noslēgs 2015. gada pavasarī, atgriežoties mājās – Leļļu teātrī.

Izstāde tapusi ar Rīgas domes finansiālu atbalstu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide