Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nākamais Latvijas amatierteātru salidojums notiks Gulbenē (papildināts ar foto) 18

"Latvijas amatierteātri savā būtībā ir tik pamatīgi kā kartupeļi, ko tradicionāli pieņemam par sava uztura pamatu, viens lielāks, cits mazāks, viens sarežģītāks, cits vienkāršāks, bet visi būtiski un nozīmīgi. Un visi tie tiecas atraisīt sava skatītāja iztēli,emocijas, stāstot stāstus par sev patiesi svarīgo.Reizēm šo lekno, sulīgo stāstu biežņā noviz kāds kartupeļa zieds kā dāvana,atziņa, sapratne par jēgu un būtību: būt, lai nezustu spēks sapņot un ilgoties..." teicis Imants Jaunzems.


No  25. līdz 27. jūlijam Ventspilī norisinājās XIII Latvijas Amatierteātru salidojums, kurā piedalījās arī Gulbenes novada amatierteātri - Gulbenes Tautas teātris, Lizuma amatierteātris „Daiva”, režisore Solveiga Vilka, Tirzas amatierteātris „Mūžam tavs”, režisore Alda Alberte, Stāmerienas amatierteātris „Spēle”, režisore Ilvita Kļaviņa , Lejasciema amatierteātris „Paradokss”, režisore Ineta Krastiņa, Jaungulbenes amatierteātri - "Kuriozs", režisore Biruta Tropa un „Limuzīns”, režisore Sarmīte Supe-Stabiņa, Līgo amatierteātris "Vieglu garu!", režisore Kristīne Bekmane kā arī dalībnieki no Stradu pagasta amatierteātra "Mirklis" un Daukstu pagasta amatierteātra "Stari", režisore Astrīda Vilciņa.

Trīs dienas vairāk nekā 2000 dažādu profesiju ļaudis 120 Latvijas amatierteātriem, kuriem pasaules uztvere un atklāšana caur teātri ir aizraušanās un dzīves nepieciešamība, piepildīja ar savu azartu un prieku.Ventspils pilsētā un novadā tika spēlēti 39 no aizvadīto gadu veiksmīgākajiem Latvijas amatierteātru iestudējumiem - dažādi pēc žanra, formas, attēlotā laikmeta, kā arī izteiksmes līdzekļu izvēles. Sestdienas vakarā ar milzīgu skatītāju atsaucību un mīlestību Tārgalē tika rādīta Lejasciema amatierteātra 'Paradokss" izrāde J.Jaunsudrabiņš "Jo pliks,jo traks" un svētdienas rīta pusē Ventspils kultūras centrā ar smiekliem, ovācijām un patiesu prieku - Gulbenes Tautas teātra izrāde D.Frīmens "Slazdā?Slazdā!".

XII amatieteātru salidojums sākās ar pasākuma atklāšanu "IESPĒLES ar jūru un sauli " vakara saulrietā Ventspils pludmalē, kad neaprakstāmu baudījumu sniedza mierīgā jūra, sirrealā, grimstošā saule, balts flīģelis jūras krastā un vientuļs pianists...azartiski mīmi ...lielformāta džipi...Nāra, kas dzied... Salidojuma atklāšanā uzrunas teica Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde un Ventspils pilsētas mērs Aivars Lembergs. Azartu un prieku radīja Rīgas pantomīmas, Jūrmalas un Ventpils teātru aktieri.

Sestdien visu salidojuma dalībnieku PIESPĒLES teatrālajā paklājā Ostas ielas promenādē radīja pozitīvas un izdomas pilnas teātru prezentācijas. Gulbenes novada teātri bija lieliski!

Iepazīstot Ventspili un novadu, skatot labākās izrādes,tiekoties ar kolēģiem un domubiedriem, kaldinot nākotnes sadarbības plānus, laiks ritēja piepildīti un strauji, un, kad visi dalībnieki pulcējās Teātra namā 'Jūras vārti' uz noslēguma brīdi, bija jau mazliet skumji par gaidāmo šķiršanos.

Noslēguma ceremonija uzjundīja svarīgas cilvēces dvēseles atziņas par Zilo laimes putnu, kuru mēs ikviens vēlamies noķert. Un gaviļu pilns bija brīdis, kad Ventspils salidojuma mākslinieciskais vadītājs, režisors Imants Jaunzems paziņoja nākošā XIV Latvijas amatierteātru salidojuma vietu - GULBENI! Sveicienam Ventspils Nāra iedziedāja dziesmu ceļamaizei, iedvesmai un teātra garam (šī izcilā dziesma, ieslodzīta pudelē, nu atrodas Gulbenes Tautas teātra pagrabiņā!).

Paldies Gulbenes pilsētas pārvaldei, Lejasciema, Lizuma, Stāmerienas, Jaungulbenes, Tirzas, Līgo, Daukstu un Stradu pagastu pārvaldēm par amatierteātru iespēju būt šajā salidojumā!


Pievieno komentāru

Komentāri 18

malači!

Ja novads var palaist uz Ventspili 8 kolektīvus, izguldīt un pabarot....cepuri nost!

pirms 5 gadiem, 2014.07.28 18:39

silva

Tiešām malači. Izkaitās tik jauki. Un kādi tērpi, skaisti!

pirms 5 gadiem, 2014.07.28 18:39

diez kas nav

Atkal papildus izdevumi no domes jau tā knapā budžeta.Lai rīko bagātās pilsētas.

pirms 5 gadiem, 2014.07.28 18:48

pe pe peee

brauc uz Īriju - steidzami.

pirms 5 gadiem, 2014.07.28 19:01

Llllll

Apbrīnoju šos cilvēkus, ka spēlē teātri, iet da;zados pulciņos. Tam viam tak laik paiet. kur jūs ņemat tērpus, apavus, iizīrējat?

pirms 5 gadiem, 2014.07.28 23:12

Llllll

Apbrīnoju šos cilvēkus, ka spēlē teātri, iet da;zados pulciņos. Tam viam tak laik paiet. kur jūs ņemat tērpus, apavus, iizīrējat?

pirms 5 gadiem, 2014.07.28 23:12

Jaa

Es arī apbrīnoju,redz kā var aizbraukt uz ventspili nahaļavu arī tādi cilvēki kam ar teātri nekāda sakara,tak nejau pa savu naudu

pirms 5 gadiem, 2014.07.29 06:46

nav haļavas

Kuri tad cilvēki nahaļavu ir aizbraukuši? Domāju, ka režiori ir ņēmuši tos kas to ir pelnījuši. Un amatierkolektīvs nesastāv tikai no aktieriem un režisora, ir arī tehnieskie darbinieki, kas palīdz. Nemūldi, ja nezini.

pirms 5 gadiem, 2014.07.29 10:00

tas gan

zinot gulbenes tautas teatri varu teikt ka viņi patiešām nekad un nekur nav pa haļavu aizbraukuši paši no majam nes gan tērpus un ja nav pat pedejo skapīti atnesīs tā kā nevajag stāstīt ja nezinat!!! un tam kam ar teatri nav nekada sakara tas ari nebrauc cik zinu agrāko pieredzi tad brauc teātris un 1 tehniskais darbinieks un vel ir ari režisora paligi!!!

pirms 5 gadiem, 2014.07.29 10:27

Jaa

Re kā legalizēja haļavščikus,tagad tie visi moderni sakot ir tehniskie darbinieki hahaha

pirms 5 gadiem, 2014.07.29 12:16

Aha

Ments dadomāja nezīmēties,lai šo arī te neapliek

pirms 5 gadiem, 2014.07.29 14:16

be'laviete

Kas tad mūsu pagastam? Naudas pietrūka? Izcilais režisors nobijās? 2 kolektīvi un neviens sevi neparādīja. Skumji.

pirms 5 gadiem, 2014.07.30 08:29

malējais

Kā vienmēr skauģu netrūkst, ja kāds grib haļavu taču nav aizliegts ko darīt.... sportot. teātri spēlēt. Būs citiem prieks un pašam ar, nebūs te jāsēž un jād..š.
Sumināti visi, kas vēl māk priecāties un priecēt citus. Izskatās, ka pasākums uz goda! Kam tad vēl būtu nauda jātērē, ja ne savējiem pašdarbniekiem, kuri to visu dara par velti! Urrrrraaa!

pirms 5 gadiem, 2014.07.30 12:38

režisors

var būt dažādi iemesli, kapēc nebrauc.

pirms 5 gadiem, 2014.07.30 14:27

antra

Nu jā, režisorei varētu būt attaisnojums, bet ir jau otrs režisors.

pirms 5 gadiem, 2014.08.01 08:08

Reindžers

Mentam vienalga viņš tehniski noskačija.

pirms 5 gadiem, 2014.07.30 22:57

fane

Prieks par mūsu novada teātrmīļiem, prieks par to, ka nākošie svētki būs Gulbenē. Prieks par tiem pagastiem un pilsētu, kuri atbalsta pašdarbniekus. Un liels paldies režisoriem par viņu darbu. Te var redzēt īstos darbarūķus.

pirms 5 gadiem, 2014.08.01 09:43

Kultūra un izklaide