“Namejs” dziedās fināla skatē

Vecumnieku novada Valles pagasta Saieta namā 15.maijā notiks Latvijas vokālo ansambļu konkursa fināls. Gulbenes novadu finālā pārstāvēs Gulbenes kultūras centra senioru vīru vokālais ansamblis "Namejs", kas Latvijā šobrīd ir vienīgais senioru vīru vokālais ansamblis.

Tiesības piedalīties konkursa finālā senioru vokālo ansambļu grupā dziesmu mīlošajam kolektīvam palīdzēja pārliecinošais dziedājums reģionālajā pusfinālā, kas notika Cēsīs. Kolektīvs, ko vada Edgars Mārtinsons, konkursa otrajā kārtā ieguva 40 punktus un pirmās pakāpes diplomu. Finālā "namejiešiem" senioru grupā būs jāsacenšas vēl ar četriem kolektīviem. Vīri joko, ka īpaši neuztraucoties, jo zemāk par piekto vietu savā vecuma grupā palikt neesot iespējams. Arī trešās pakāpes diploms pastāvot. Finālā - pirmo reizi

""Namejs" pirmo reizi piedalīsies fināla skatē, tāpēc uzskatu, ka mums visiem tā ir ļoti liela atbildība, bet nekas dzīvē nav neiespējams. Visvairāk šobrīd uztrauc negadījumi priekšnesuma laikā, jo nav garantijas, kas viss vienmēr izdodas tā, kā iecerēts. Īpaši runājot par dziesmas izpildījumu unisonā jeb vienbalsīgi. Vienā no pēdējiem mēģinājumiem kļūmīga izrādījās pat dziesma, ko izpildījām konkursa otrajā kārtā. Pieteikumu un finālā izpildāmo skaņdarbu notis jau ir aizsūtītas. Arī dziesmas jau esam izvēlējušies," stāsta E.Mārtinsons.

 

Biedē unisons

Šobrīd "Namejs", kurš darbojas kopš 1998.gada, cītīgi gatavojas fināla skatei, kurā jāizpilda trīs dziesmas. Viena ir brīvas izvēles latviešu tautasdziesma, kas jādzied vienbalsīgi bez pavadījuma. Ir atļauts izmantot tikai tādus mūzikas instrumentus, kam nav noteikta skaņas augstuma. Otrai jābūt latviešu komponista oriģināldziesmai vai tautasdziesmas apdarei, bet trešā ir brīvas izvēles dziesma. Fināla programmā drīkst iekļaut tikai vienu no otrajā kārtā izpildītajām kompozīcijām. Tikai viena dziesma drīkst būt ar pavadījumu. Uzstāšanās laiks finālā ir 15 minūtes.

 

Ansambļus finālā vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Sigvards Kļava, vokālās grupas "Cosmos" dziedātājs Andris Sējāns un Rauls Talmars no Igaunijas, kurš ir kordiriģents un Igaunijas Dziesmu svētku virsdiriģents.

 

Kopumā finālā piedalīsies pieci bērnu vokālie ansambļi, pieci senioru vokālie kolektīvi, deviņi sieviešu, četri vīru, seši jauktie un seši pusprofesionālie vokālie ansambļi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide