“Namejs” ielūdz uz jubilejas koncertu

Gulbenes kultūras centrā sestdien, 9.februārī, pulksten 16.00 uz savas pastāvēšanas 15 gadu jubilejas koncertu klausītājus ielūdz senioru vīru vokālais ansamblis "Namejs". Koncertā piedalīsies arī "Nameja" draugi.

"Namejs" ir kolektīvs, kuru īpaši vecākās paaudzes ļaudis pazīst gandrīz visā Latvijā. Ar kvalitatīvo muzikālo sniegumu, dziedātāju iznesību par spīti mūža gadiem un augsto skatuves kultūru ansamblis priecējis klausītājus ne tikai Gulbenes novadā, bet arī Valmierā, Alūksnē, Balvos, Cēsīs, Ļaudonā, Salaspilī un vēl daudzās citās vietās.

 

"Nameja" dziedātāji ir guvuši labus rezultātus vokālo ansambļu skatēs savā vecuma grupā, piemēram, 2011.gadā Latvijas vokālo ansambļu skatē- konkursā, kas notika Vallē, kolektīvs ieguva 3.vietu Latvijā. Tā ir augsta atzinība, kas nopelnīta, nežēlojot laiku regulāriem mēģinājumiem, ieklausoties ansambļa vadītāja Edgara Mārtinsona striktajās norādēs.

 

E.Mārtinsons, kurš 1999.gada 1.janvārī sāka strādāt ar šo kolektīvu, būdams profesionāls mūziķis, arī šobrīd ir nemainīgi pārliecināts, ka "Nameja" dziedātājiem ir pa spēkam apgūt sarežģītus skaņdarbus. Kolektīva repertuārā ir ne tikai latviešu tautas dziesmas un mūsdienu autoru kompozīcijas, bet arī klasika. 15 gados ir apgūtas un izdziedātas vairāk nekā 100 dziesmas. Jubilejas koncertā skanēs pašiem namejiešiem vismīļākās un tuvākās melodijas, piemēram, "Bērzs un egle". Šis skaņdarbs, iespējams, ir dziedātāju veltījums savām dzīvesbiedrēm, kuras ne tikai sapoš vīrus kārtējam koncertam, bet tur īkšķus ansambļu skatēs. Ir pirmās kritiķes un slavētājas. Vīri koncertā izpildīs dziesmu arī par gadiem. Dažiem mūža gadu skaits sniedzas ne tikai pāri septītajam, bet pat astotajam desmitam. 15 gadu laikā kolektīva sastāvs ir mainījies, bet kopš pirmās tā pastāvēšanas dienas "Namejā" dzied Arvīds Sebris, Arvīds Paipals un Ēvalds Strazds. Šobrīd kolektīvā ir 11 dalībnieki. Bez jau minētajiem dziesmas mīlestību apliecina arī E.Mārtinsons, Juris Slaucītājs, Vilis Grasis, Edgars Naglis, Vilis Katajs, Imants Ilgažs, Atis Anže un Arnis Gāters. Neviena uzstāšanās nav iedomājama bez koncertmeistares Dairas Karoles. Tiklīdz būs izskanējis jubilejas koncerts, "Namejs" turpinās cītīgi gatavoties kārtējai vokālo ansambļu skatei, kā arī kaldinās jaunus plānus turpmākajai radošajai darbībai.

Jubilejas koncertā piedalīsies arī līnijdeju grupa "Raganiņas", sieviešu vokālais ansamblis no Gaujienas, ansamblis "Latgalīte" un senioru deju grupa "Reveranss". Pēc koncerta būs arī saviesīgā daļa ar "groziņiem".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide