Nedēļas nogalē aicina uz Tauriņu nakti Litenē

Sestdien, 8. augustā, Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ziemeļvidzemes putnu pētniecības biedrību aicina uz Tauriņu nakti, kas norisināsies Gulbenes novada Litenē, informē Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Inese Pabērza.

Pulcēšanās plkst. 22.00 pie bijušās Litenes mežniecības ēkas, kas atrodas Litenes centrā ar norādi 'Liepavots". Pasākuma programmā - tauriņu gaismošana, sarunas ar entomologu un ornitologu par kukaiņu un putnu nakts dzīvi.

"Jūlija naktis visbiežāk ir visai piemērots laiks tauriņu vērošanai. Šā gada jūlijs bija izņēmums lietainā un vēsā laika dēļ. Tomēr laika apstākļi nekļuva par šķērsli Dabas aizsardzības pārvaldes organizētajam Tauriņu nakts pasākumam Krustkalnu dabas rezervātā aizvadītajā nedēļā. Gan lielie, gan mazie klātesošie klausījās entomologa Gunta Akmentiņa stāstā par naktstauriņu dzīvesveidu un iepazina uz gaismu salidojušos tauriņus. Vakara gaitā novērotas ap 60 dažādu tauriņu un vairākas citu kukaiņu sugas," stāsta I.Pabērza.

Guntis Akmentiņš atzīst, ka jūlijam un Krustkalnu dabas rezervātam tas nav daudz, tomēr konstatētie tauriņi apliecina sugu daudzveidību dabā. Vakarā gaitā ikvienam bija iespēja aplūkot ne tikai uz gaismu salidojušos tauriņus, bet arī apskatīt tauriņu kolekciju un radošajā darbnīcā uzzīmēt un izkrāsot savu taureni.

Tā kā augusta sākumā tiek solīts siltāks un saulaināks laiks, interesentiem paveras vēl viena iespēja iepazīt naktstauriņus. Uz tikšanos Gulbenes novada Litenē!

Papildus informācija: Guntis Akmentiņš 26473408, Elvijs Kantāns 26264611.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide