Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nominanti "Gada balva kultūrā 2013": darbīgi un aktīvi

Nominācijā “Gada amatiermākslas kolektīvs” nominēts Lejasciema senioru vokālais ansamblis “Satekas”, Druvienas folkloras kopa “Pērlis” un Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris.


Lejasciema senioru vokālajam ansamblis “Satekas” 2013.gadā novada vokālo ansambļu skatē ieguva 1.pakāpi, kolektīvs gatavojies 50 gadu jubilejas koncertam, piedalījies novada senioru svētkos, kā arī dažādos pasākumos Lejasciema kultūras namā, Gulbenē, Zeltiņos, Lubānā. Vasarā, īstenojot projektu, koncertēts arī Vācijā un Polijā. Ziemassvētkos ansamblis Lejasciemā koncertēja kopā ar Lubānas lauku kapelu. Aktīvs, darboties gribošs, atsaucīgs kolektīvs, kas māk kārtīgi strādāt un atpūsties.


Folkloras kopa „Pērlis” kopīgi dzied, muzicē, cenšas iepazīt mūsu tautas gara mantojumu un atdzīvināt senās tradīcijas, mācās mūzikas instrumentu spēli, arī tradicionālos amatus. 2013.gads “Pērlim” bija īpašs ar to, ka kopa saņēma ielūgumu dalībai tradicionālās kultūras festivālā Ķīnā. Lai dotos uz tālo Ķīnu, kopa iesniedza savu projekta pieteikumu finansējuma saņemšanai labdarības projektā “LabieDarbi.lv”, aktīvi piedalījās dažādos pasākumos, vācot balsis, un saņēma finansējumu braucienam. Piedaloties festivālā, gūta interesanta un bagātīga pieredze. Pagājušajā gadā folkloras kopa piedalījās gan mūsu novada pasākumos, gan arī koncertēja citviet Latvijā, bija arī starp Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem.


Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris regulāri koncertē Latvijā un ārzemēs, piedalās un saņem godalgas dažādos konkursos un uzrāda labus rezultātus pūtēju orķestru skatēs. 2013.gads orķestrim bijis bagāts un piepildīts ne vien saistībā ar gatavošanos Dziesmu un deju svētkiem, bet arī ar vairākiem pasākumiem Gulbenes pilsētā un novadā, kā arī dalību starptautiskā festivālā Ungārijā, kur orķestris ieguva balvu „Goda cepure”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide