Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nominanti "Gada balva kultūrā 2013": tradicionāli un iecienīti pasākumi

Nominācijai „Gada pasākums kultūras/ tautas namā” izvirzīts starptautiskais amatierteātru un pūtēju orķestru festivāls Gulbenē „Hepenings 2013”, Lejasciema Pagasta svētku noslēguma koncerts Lejasciema estrādē „Lejasciems tavs un mans” un Gulbenes Pilsētas svētki „Mazu brīdi pirms".

Jūlijā vairākus gadus pēc kārtas tradicionāli notiek amatierteātru un pūtēju orķestru festivāls. Festivāla laikā Gulbenes centrālajā skvērā muzicēja pūtēju orķestri no Repinas (Igaunija), Rietavas (Lietuva), Kentšinas (Polija), Madonas un Gulbenes, arī profesionāļi Sanny Groove Dixie Jāņa Retenāja vadībā. Abas dienas visiem interesentiem bija iespēja noskatīties deviņas izrādes Rokišķu (Lietuva), Ogres, Ventspils, Lubānas, Smiltenes, Valkas, Gulbenes un divu Rīgas teātru izpildījumā.

Vakarā visi amatierteātri un pūtēju orķestri veidoja kopēju naksnīgu pasākumu Vecgulbenes muižas parkā „Es par tumsu nebēdāju, es gaismai gavilēju!" un „Animācijas naktī". Uzveduma režisors bija bijušais jauniešu centra „Bāze” brīvprātīgais no Spānijas – režisors Viktors Gomess.


Lejasciema Pagasta svētku noslēguma koncerts bija plašs, emocionāls un sirsnīgs Lejasciema Pagasta svētku noslēguma koncerts estrādē ar kultūras nama pašdarbības kolektīvu, Gulbenes jauniešu deju kolektīva „Rūsiņš” un dziedātājas Iras Kraujas-Dūdumas piedalīšanos. Viens no interesantākajiem notikumiem svētkos bija tautas sadziedāšanās, kur dziesmu diriģēšanu uzņēmās „goda diriģenti” - kādreizējie pagasta priekšsēdētāji un pārvaldnieki.


Gulbenes Pilsētas svētkos trīs dienu garumā arī pagājušajā vasarā ikvienam bija iespēja baudīt un līdzdarboties dažādās kultūras un sporta aktivitātēs. Jauniešu dienas laikā pie jauniešu centra „Bāze” un Sarkanajā pilī notika laikmetīgās mākslas izstāde, improvizācijas teātris, strītbols. To visu vienoja ar gaismas objektiem izgaismotais Vecgulbenes muižas parks. Gulbenes bibliotēkā norisinājās tikšanās ar mūziķi Rolandu Ūdri un aktrisi Ilonu Balodi, prezentējot grāmatu „Rīga-Pekina”. Notika arī iecienītais amatnieku tirdziņš, senioru koncerts, Bērnu rīts, kā arī biedrības „Gulce Gēns” ekstrēmās sporta aktivitātes „Gulbenes ciskudrillis” skvērā pie Gulbenes kultūras centra. Svētku noslēgumā visus priecēja muzikāls strūklaku šovs „Satikšanās pilsētā”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide