Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nominanti “Gada balvai kultūrā 2013”: aktīvas un darbīgas bibliotekāres 1

Uz balvu nominācijā “Gada bibliotekārs” pretendē Dace Dzērve (Litene), Helēna Kluce (Stradi) un Iveta Erica (Gulbene).

D.Dzērve Litenes pagasta bibliotēku, kura nesen svinēja 90.jubileju, vada jau 28.gadu. Apmeklētāji viņu ir iemīlējuši viņas atsaucīguma, darbīguma un interesanto aktivitāšu organizēšanas dēļ. D.Dzērve ir apkopojusi arī daudz materiālu par ievērojamiem cilvēkiem un vietām pagastā. Viņa spēlē akordeonu un ir nodibinājusi bērnu ansambli “Brīnumiņi”, aktīvi piedalās gan pagasta, gan novada pasākumos. 2013.gada sākumā litenieši D.Dzērvi izvirzīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotajam konkursam „Pagasta bibliotekārs-gaismas nesējs”.

H.Kluce 39 gadus ir veltījusi skolēnu izglītošanai un audzināšanai kā fizikas, mājturības un tehnoloģiju skolotāja, bet kopš 2003.gada sākusi pildīt arī Stāķu pamatskolas bibliotekāres pienākumus. H.Kluce aktīvi iesaistās bibliotekārajā darbā un īsteno lasīšanas veicināšanas projektus, piemēram, “Vērtē bērnu žūrija”. Kopā ar skolēniem Helēna piedalījusies „Zaļās jostas” pasākumos.

I.Erica Gulbenes novada bibliotēkā strādā 25 gadus. Jau 1981.gadā, kad Iveta sāka strādāt bibliotēku sistēmā kā Stāmerienas pagasta bibliotekāre, toreizējā direktore pamanīja viņas darbaspējas un aicināja uz Gulbenes bibliotēku. Kopš 1988.gada Iveta ir Gulbenes bibliotēkas metodiķe un pirmā padomdevēja Gulbenes novada pagastu bibliotekāriem. Viņa ir arī Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas koordinatore Gulbenē. Ivetu interesē novada vēsture un cilvēki, viņa ir piedalījusies Gulbenes bibliotēkas novadpētniecības krājuma apkopošanā un datu bāzes veidošanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide