Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nominanti “Gada balvai kultūrā 2013”: amatiermākslu tur augstu godā

Nominācijai “Gada amatiermākslas kolektīva vadītājs”  - Vija Nurža, Iveta Eiduka un Zaiga Mangusa.


V.Nurža ir Lejasciema senioru vokālā ansambļa „Satekas” vadītāja, viņa ir prasīga, stingra un jauka vadītāja. Pateicoties viņai, 2013.gads ansamblim bija īpaši darbīgs: ansambļu skatē tika iegūta I pakāpe; tika sagatavota kolektīva 50 gadu jubilejas koncerta programma; ansamblis piedalījās gan vietējos, gan arī kaimiņu novadu koncertos, kā arī novada senioru svētkos. Gulbenes novada senioru projekta gaitā ar Vijas palīdzību tika sagatavota programma, lai koncertētu Vācijā un Polijā.


I.Eiduka vada vairākus kolektīvus: Tirzas jauniešu deju kolektīvu, Tirzas vidējās paaudzes deju kolektīvu, Tirzas pamatskolas deju kolektīvus, Tirzas dejotājus „Versija”, Rankas arodvidusskolas deju kolektīvu, Rankas vidējās paaudzes deju kolektīvu. Iveta aktīvi un ar lielu atbildību iesaistās arī Tirzas kultūras nama dzīvē. Ivetai patīk, ka darbi runā paši, un viņa lepojas ar savu dejotāju turpmākajām gaitām.


Z.Mangusa vairāku gadu garumā ir bijusi novada deju kopu virsvadītāja, tāpēc dejas tradīcijas gadu no gada turētas augstu godā un skatēs kolektīvi vienmēr uzrādījuši un turpina uzrādīt labus rezultātus. Zaigas vadībā deju kolektīvi ir piedalījušies dažādos koncertos un festivālos arī ārpus Latvijas, piemēram, „Litenietis”, kas 2013.gadā svinēja savu 10.gadskārtu, pērn uzstājās arī Krievijā. Kopumā 2013.gadā Z.Mangusas deju kolektīvi piedalījušies vairāk nekā 30 koncertos dažādās vietās Latvijā un ārpus tās. Deju kolektīvi „Litenietis” un „Sauleszaķis” skatēs saņēma pirmās pakāpes diplomus, bet jauniešu deju kopa „Poga” šogad ieguva augstākās pakāpes diplomu.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide