Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nominanti "Gada balvai kultūrā 2013": fanātiski sava darba darītāji

Uz nomināciju „Gada cilvēks kultūrā” pretendē Sandra Dikmane, Valda Vorza un Uldis Kokars.


S.Dikmane ir radošās apvienības „Piektā Māja” valdes priekšsēdētāja, māksliniece-dizainere un no 2013.gada 29.augusta arī Gulbenes mākslas skolas direktore. Sandras organizētās izstādes un radošās darbnīcas ir daudzpusīgas, un ikvienam paver plašāku skatījumu mākslas pasaulē.


2013.gadā Sandra gatavoja Dziesmu svētku gājiena karogus cimdu rakstos, devās izpētes ekspedīcijā uz Tbilisi Gruzijā, pētot mākslinieka Jūlija Straumes atstāto mantojumu. Pagājušajā gadā Sandra strādājusi pie dažādiem projektiem un izstādēm gan mākslas skolā, gan arī Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā. Strādājot kopā ar Ģirtu Joguru, tapuši tērpi un noformēta skatuve Gulbenes Tautas teātra izrādei D.Frīmens "Slazdā? Slazdā!" un sienas gleznojums Gulbenes bibliotēkā. Darbojoties radošajā apvienībā „Piektā Māja”, tika organizēta “Dabas FOTOskola” un izstāde "Tepat" Gulbenes bibliotēkā; iekārtota datorgrafikas klase mākslas skolā, kā arī dizaina darbnīca un fotostudija.


V.Vorza ir Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja direktore ar 19 gadu stāžu. Valda aktīvi strādā pie muzeja stratēģiskās attīstības plāna realizēšanas, uzņemoties Sarkanās pils piebūves un teritorijas attīstības stratēģijas izstrādes darba grupas vadīšanu. Viņa veiksmīgi vada projektu „Vecgulbenes muižas klēts renovācija”, lai atklātais muzeja krājums „Klēts” kļūtu pieejamāks sabiedrībai un uzlabotos tajā esošo priekšmetu glabāšanas apstākļi. Valda ir iesaistījusies arī pārrobežu sadarbības programmā, kļūstot par Gulbenes novada domes projekta „Muižas parki kā kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļa” koordinatori.


U.Kokars ir Gulbenes novada skolu, pieaugušo koru un vokālo ansambļu koordinators, padomdevējs un iedvesmotājs. Uldis ir novadnieks, kurš tur cieņā un godā latviešu kora dziedāšanas tradīcijas, rūpējoties, lai novada skolās šī tradīcija neizzustu un veidotos kora dziedāšanas prasmes pārmantojamība no paaudzes paaudzē. Uldis sadarbojas ar Beļavas pagasta entuziastiem, lai kopīgi bijušajās Ozolkalna skolas telpās iekārtotu piemiņas istabas viņa tēvam un tēva brālim - dižajiem kordiriģentiem Imantam un Gido Kokariem.


2013.gadā U.Kokars palīdzēja novada koriem sagatavot Dziesmu svētku repertuāru, iedvesmoja Gulbenes novada valsts ģimnāzijas kori „Silver”, kurš pirmo reizi kora pastāvēšanas laikā piedalījās pieaugušo dziesmu svētkos Rīgā. Apriņķa koru skatē Gulbenes kultūras centra jauktajam korim "Harmonija" Uldis palīdzēja izcīnīt 1.pakāpes diplomu. Kopā ar Ingu Ulmani realizēja īpašo Ziemassvētku koncertprogrammu – labdarības koncertu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide