Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nominanti "Gada balvai kultūrā 2013": glabā vēstures liecības

Uz balvu nominācijā “Gada muzejnieks” pretendē Zane Biseniece, Inta Balode un Iveta Ziepniece.


Z.Biseniece ir Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja Krājuma nodaļas vadītāja un muzejā strādā jau 31 gadu. Zane labi orientējas muzeja krājumā un pārzina krājuma priekšmetu vēsturi. 2013.gadā Zane veiksmīgi vadījusi projektus „Nacionālas nozīmes mākslinieku novadnieku darbu konservācija un popularizēšana” un „Profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana Gulbenes novadā”.


I.Balode ir Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma centra vadītāja. Viņa ir sava darba entuziaste, muzejniece un vēsturniece pēc būtības un aicinājuma. Inta organizē izstādes un tematiskos pasākumus Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma centra izstāžu zālē, kā arī veic gida pienākumus tūristu grupām un rūpējas par novadnieku piemiņas vietu saglabāšanu, sakopšanu. Lejasciema 140 gadu jubilejā Inta ieguldīja lielu darbu vērienīgās izstādes „Lejasciems - miests, pilsēta, pagasta centrs” veidošanā. Gatavojoties novada svētkiem, tapa izstāde par kolhoziem “Komunārs” un „Rainis”.


Iveta Ziepniece lielu ieguldījumu veltījusi tūrisma un uzņēmējdarbības veicināšanai Tirzas pagastā. Kopā ar skolu, pārvaldi un biedrībām tiek organizēti Tirzas pagasta Iedzīvotāju forumi. Iveta bija ideju iniciators un aktīva līdzdalībniece arī Pagalma svētku norisē 2013.gadā. Paralēli darbam Tirzas pamatskolā, mūžizglītībā un projektu vadībā, Iveta popularizē Tirzas pagasta tūrisma apskates objektus, vadot ekskursijas pa Tirzas pagastu, uzturot pagasta mājas lapu, izveidojot tūrisma apskates objektu karti, dažādus informatīvus materiālus un suvenīrus.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide