Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nominanti “Gada balvai kultūrā 2013”: iepazīstina ar mākslas pasauli

Nominācijā “Gada mākslas pedagogs/ mākslinieks” nominētas Līga Saveļjeva, Solveiga Kļaviņa un Laila Medne.


L.Saveļjeva ir Gulbenes mākslas skolas un Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas vizuālās mākslas skolotāja, kā arī Gulbenes novada vizuālās mākslas metodiķe. Mākslas skolā Līga jau 25 gadus māca vairākus mācību priekšmetus – zīmēšanu, kompozīciju, darbu materiālā, turklāt viņa ir vienīgā skolotāja novadā, kura ir arī vitrāžas amata meistare un māca audzēkņiem stikla māksliniecisko apstrādi. Ģimnāzijā skolotāja pasniedz vizuālo mākslu pamatskolas un vidusskolas klašu audzēkņiem. Līgas audzēkņi ar saviem darbiem ir pamanāmi gan Gulbenes novada, gan Latvijas konkursos.


S.Kļaviņa ir māksliniece, kas darbojas eļļas tehnikā, glezno ainavas, ziedus, portretus un cita rakstura gleznas. Šī nodarbošanās viņai ir arī vaļasprieks un darbs dvēselei. Beļavas tautas namā Solveiga ir izveidojusi glezniecības studiju “Krāsu prieks”, kur darbojas talantīgi beļavieši. 2013.gadā Solveiga nesavtīgi un bez atalgojuma mācīja Beļavas jaunos un talantīgos māksliniekus. Reizi nedēļā māksliniece dodas uz Balviem, kur glezniecības studijā “Olīves” apgūst jaunas zināšanas, ar ko vēlāk dalās Beļavā. S.Kļaviņas personālizstādes ir ceļojušas pa visu Latviju. Viņa ir arī vairāku dzejoļu krājumu māksliniece.


L.Medne ir Lejasciema vidusskolas mākslas skolotāja. Viņa ir apveltīta ar nerimtīgu radošu enerģiju, mīlestību pret mākslas pasauli un mērķtiecību savu ideju realizācijā. Viņa daudz ceļo un no braucieniem vienmēr pārved jaunus, iedvesmojošus mācību uzdevumus vizuālās mākslas stundām. Ar interesantiem stāstiem par mākslinieku dzīvi un daudzveidīgiem darba paņēmieniem skolotāja rosina visus savus skolēnus iepazīt mākslas pasauli un apgūt dažādas praktiskā darba tehnikas. Lailas vadībā skolēni piedalās un ir guvuši augstus rezultātus Latvijas konkursos.


Realizē jaunas idejas


Nominācijā “Gada vizuālās mākslas izpausmes/ izstādes/ projekti” pretendē Gundegas Šķēlas un Helgi Mār Kristjanssona laikmetīgās mākslas izstāde “Pārāk godīgi”, projekts „Altāra eņģeļa atjaunošana” Gulbenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā un fotoizstāde „Tepat” Gulbenes bibliotēkā.


2013.gada vasarā, realizējot laikmetīgās mākslas kopprojektu-izstādi Gulbenes Sarkanajā pilī, satikās latviete G.Šķēla un islandietis H.M.Kristjanssons. Izstādes koncepts balstījās abu pārstāvēto valstu kontrastu kombinācijā, kas sastāvēja no Islandes valsts raksturojuma meklējumiem ar fotogrāfijas palīdzību latvietes skatījumā un mēģinājumiem pietuvoties izpratnei par dažādu faktoru (valsts, nacionalitātes, ģimenes utt.) ietekmi uz indivīda dzīves skatījuma veidošanos islandieša izpildījumā. Šī izstāde piedāvāja eksperimentu ar maņām, aktualizējot smaržu kā vienu no medijiem.


Otrā pasaules kara beigās, 1944.gadā, uzspridzinot baznīcas torni, bojā gāja altāra glezna, tika sabojāta viena, bet otra eņģeļa skulptūra bija pazudusi. Pēc baznīcas daļējas atjaunošanas viens no cinkā lietajiem un ar bronzu krāsotajiem eņģeļiem tika ievietots baznīcas nišā. Lai atjaunotu pirms 130 gadiem veidotā altāra vēsturisko koptēlu, bija nepieciešams restaurēt saglabāto eņģeļa skulptūru un no jauna izveidot otra eņģeļa skulptūras kopiju. Darbu veica tēlnieks Kārlis Alainis un 2013.gada 14.jūlijā eņģeļu skulptūras atgriezās savā vietā abās pusēs neogotikas stila kokgriezumiem rotātā ozolkoka altārim. Projektu iecerēja un realizēja Gulbenes evaņģēliski luteriskā draudze.


Decembra sākumā Gulbenes bibliotēkā desmit novada fotodraugi iekārtoja dabas fotogrāfiju izstādi, kurā dalījās priekā ar skatītājiem par mums līdzās esošo dabas skaistumu, mirkļa neatkārtojamo burvību, krāsu un formu daudzveidību. Izstāde bija pirmais mēģinājums kopīgā projektā satikties novada amatierfotogrāfiem, atrast un iepazīt citam citu, lai kopīgi atjaunotu un veidotu Gulbenes fotoklubu „Cygnus”. Izstādi rīkoja radošā apvienība „Piektā Māja” projekta „Dabas FOTOskola” noslēgumā.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide