Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nominanti "Gada balvai kultūrā 2013": likteņstāsts, dzeja un romāns

Uz uzvaru nominācijā “Gada novada literāts” pretendē Inta Vilka, Daiga Kalinka un Ieva Bērziņa.

Gulbenietes I.Vilkas grāmata “Caur sirdi plūstošā dzīve” ir mūža garumā rakstīts 600 lappušu likteņstāsts, kas lasītāju aizkustina ar pārdzīvojumu smeldzi, atklāj cilvēku spēju izturēt visgrūtākos pārbaudījumus, lai svinētu uzvaras prieku. Pati autore par grāmatu saka: „Uzrakstot šo grāmatu, es izpildīju sava tēva Arvīda Lazdiņa pēdējo vēlēšanos. Esmu darījusi zināmu mūsu, Lazdiņu dzimtas, likteņstāstu plašam lasītāju lokam ar mērķi, lai skarbā vēsture nekad vairs neatkārtotos.” Grāmatu veido 11 burtnīcas, un to papildina fotomateriāls.


D.Kalinka ir viena no redzamākajām novada literātēm. Viņas dzeju lasītāji var iepazīt Gulbenes novada autoru kopkrājumā „Autogrāfs 2”, publikācijās masu saziņas līdzekļos, izdevniecības „Puse Plus” izdotajās kartītēs. Daigas rakstītie vārdi papildina Gulbenes himnu „Manai pilsētai”. 2013.gadā izdotā grāmata „Sev un Tev” iepazīstina ne tikai ar jaunu rakstīto vārdu, bet arī ar zīda apgleznošanu kā vienu no Daigas hobijiem. Dzejas tekstus grāmatā papildina krāsainas gleznu reprodukcijas.


Trīspadsmit gadu laikā tirzmaliete I.Bērziņa ir radījusi kopumā septiņus romānus, no kuriem jaunākais ir “Vecums nenāk viens” (2013). Darba saturs radīts un saistīts ar Tirzas sociālās un veselības aprūpes namu, kur vairākus gadus viņa ieņem vadītājas amatu. Ieva pateicas aprūpes nama personālam, kas palīdzēja aprūpes dienasgrāmatas ierakstu apkopošanā, un draugiem, kuri snieguši padomu romāna tapšanas laikā. Atsaucīgā un izpalīdzīgā Ieva ir padomdevēja Tirzas ļaudīm. Viņai ir svarīgs savs pagasts un tā cilvēki gan pagātnes, gan tagadnes, gan nākotnes perspektīvā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide