Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nominanti "Gada balvai kultūrā 2013": priecē arī jauni kolektīvi

Nominācijai “Gada jaunais amatiermākslas kolektīvs/ vadītājs” izvirzīti Litenes vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ratenieki”, Dina Markova; Lizuma folkloras kopa, Undīne Graumane un Gulbenes kultūras centra bērnu popgrupa “Pipariņi”, Marita Mūrniece.


Litenes vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ratenieki” Dinas Markovas vadībā darbojas kopš 2013.gada 2.janvāra. Gan dalībnieki, gan vadītājas raksturīgākās īpašības ir augsta atbildības sajūta, precizitāte un mīlestība pret deju. Deju kolektīvs piedalījies visos pagasta rīkotajos pasākumos, kā arī Gulbenes un citu novadu svētkos. Kolektīva tuvākais lielais mērķis: „Dejojam ar cerību, ka 2018. gadā būsim Dziesmu un Deju svētku dalībnieki.” Kādā pieteikuma anketā bija minēts, ka kolektīvam ir super vadītāja un arī vidējā paaudze Litenē grib dejot.


Kopā ar Lizuma folkloras kopas "krustmāti" Vairu Briedi tās vadītāja U.Graumane mēģinājumos rada brīnišķīgu un nepiespiestu atmosfēru, kurā katram dalībniekam patīk uzturēties un muzicēt. Skanīgās puišu balsis kopai piešķir krāšņu, pamatīgu un daudzbalsīgu skanējumu, kas nejaušam garāmgājējam neuzkrītoši liek apstāties un ieklausīties. Folkloras kopa ar dziesmām un dančiem kuplinājusi Lizuma kultūras darbinieku dienas, muzeja pēcpusdienas, tematiskās pašdarbības sezonas atklāšanas un daudzveidīgos Ziemassvētku pasākumus.


Jau ceturto sezonu Gulbenes kultūras centrā Maritas Mūrnieces vadībā vietējiem bērniem ir iespēja dziedāt popgrupās „Ledenes” un „Pipariņi”. Trešās sezonas noslēgumā popgrupu vadītājai radās ideja „Ledenes” sadalīt dažādās vecuma grupās, lai gadu starpība netraucē repertuāra izvēlē un piedāvā jaunas iespējas koncertēt. Tā radās „Pipariņi”. Marita atzīst, ka pēc grūtās darba dienas Malienas pamatskolā darbs ar šiem bērniem šķiet kā relaksācija. “Pipariņi” cenšas piedalīties konkursos, festivālos un koncertēt gan tepat Gulbenē, gan arī citviet.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide