Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nominanti "Gada balvai kultūrā 2013": spilgti pasākumi un projekti

Nominācijai „Novada labākais kultūras pasākums/ projekts” izvirzīta novada jauniešu deju nometne Tirzā „Viņi dejoja vienu vasaru”, Bānīša svētki un Gulbenes bibliotēkas projekts “Tautas frontes Gulbenes nodaļai – 25”.


2013.gada jūlija beigas un augusta sākumu 75 jaunieši no Gulbenes pilsētas, Beļavas, Daukstu, Druvienas, Litenes, Lizuma, Jaungulbenes, Rankas, Stāmerienas un Tirzas pagasta pavadīja Tirzā, mācoties deju skolas "Dzirnas" un Agra Daņiļeviča dejas meistarklasē. Nometnes laikā tapa uzvedums "Viņi dejoja vienu vasaru" (A.Daņiļeviča horeogrāfija, Imanta Kalniņa mūzika). Tā bija uz speciāli veidota plosta Tirzas skolas dīķī radīta dejas, kustības, ūdens, gaismas saspēle. Uzvedums tika sagatavots piecu dienu laikā un kā Gulbenes Novada svētku noslēgums sagādāja neizmirstamus, unikālus mirkļus gan skatītājiem, gan dalībniekiem.


Septembris, iespējams, uzskatāms par Gulbenes stacijas aktīvāko laiku apmeklētības ziņā, jo šajā laikā parasti notiek mūsu unikālā, mazā bānīša svētki. Pagājušajā gadā bānītim tika svinēta 110 gadu jubileja. Vairāku pasākumu virkne ikdienā kursējošā bānīša pieturvietās maršrutā Gulbene-Alūksne-Gulbene piedāvāja plašu aktivitāšu klāstu. Pasākums kulmināciju sasniedza vakarpusē, kad visus interesentus Gulbenes stacijas apkārtnē pārsteidza Gulbenes jauniešu priekšnesumi, Jersikas orķestra koncerts, koncertizrāde „Mēs tikāmies bānītī”, balle un citas aktivitātes.


2013.gadā apritēja 25 gadi kopš Latvijas Tautas frontes dibināšanas. Šis notikums Gulbenes novada bibliotēku mudināja projekta gaitā iesaistīt visus gulbeniešus un novada iedzīvotājus, veidojot ceļojošu un interaktīvu izstādi „Latvijas Tautas frontes Gulbenes nodaļai - 25”. Projekta rezultātā bibliotēkas novadpētniecības datu bāzē tika izveidota digitāla kolekcija, kas sastāv gan no rakstiem, gan prezentācijas, gan arī dokumentālajām liecībām, video un fotomateriāliem, kā arī pārdomām par Atmodas laiku mūsdienās. Kā pievienotā vērtība ceļojošajai izstādei ir nodarbība-lekcija, kuras laikā ir jāveic arī dažādi uzdevumi, kas saistīti ar Atmodas laiku. Izstāde ceļoja pa Gulbenes skolām un citām iestādēm, kalpojot par interaktīvu uzskates materiālu ikvienam ekspozīcijas apmeklētājam, īpaši tiem, kuri dzimuši neatkarīgā Latvijā. Pašlaik kolekcijā kopumā ir 100 ieraksti, bet kolekciju ir plānots regulāri papildināt.


Lai noteiktu, kurš uzņēmums pelnījis novada kultūras sponsora/ mecenāta gada balvu, jābalso par SIA „Rubate”, z/s „Ķelmēni” un SIA „Avoti 93”. Uzņēmumi ir atbalstījuši gan novada pasākumus, gan arī svētkus pagastos, darot tos krāšņākus un skaistākus un bagātinot mūsu kultūras dzīvi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide