Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nominanti "Gada balvai kultūrā 2013": talantīgi mūziķi

Nominācijā “Gada mūzikas pedagogs/ mūziķis” nominēts Jolands Andževs, Donāts Veikšāns un Ineta Maltavniece.

Jau 12 gadus Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestra priekšgalā stāv J.Andževs. Šo gadu laikā orķestra skaņdarbu repertuārs ir spēlēts gan Latvijā, gan ārvalstīs (Dānijā, Polijā, Čehijā, Ungārijā un citur). Orķestra darbības laikā ir bijuši lielāki un mazāki sasniegumi skatēs un konkursos, bet diriģents J.Andževs nemainīgi ir pārliecināts par savu sagatavoto koncertprogrammu un diriģenta žesta stingrību. Jolandam sadarbojoties ar pūtēju orķestra asistentu Egonu Kliesmetu, orķestra sastāvā muzicēt uzsākuši arī audzēkņi no mūzikas skolas.


Skolotājam Donātam Veikšānam 2013.gads bija aizraujošu darbu, izcilu panākumu un jaunu projektu pārpilns. Viņa vadītais orķestris vairākas reizes kļuva par laureātu gan starptautiskajā pūtēju orķestru čempionātā (II vieta), gan pūtēju orķestru defilēšanas finālskatē (I vieta) un Dziesmu un deju svētku finālskatē pūtēju orķestriem (II vieta). Sadarbojoties ar U.Kokaru, Donāts pārveidoja 11 kora dziesmas īpašam orķestra sastāvam. Aizsāktais projekts īstenots gan Gulbenē, gan Balvos, un to plānots turpināt arī šogad. D.Veikšāna vadībā orķestris daudz koncertēja gan Gulbenē, gan ārpus tās.


I.Maltavniece ir talantīga mūzikas speciāliste un radoši strādā ar jaukto kori „Kaprīze”. 2013.gadā Inetas vadībā koris veiksmīgi apguva Dziesmu svētku repertuāru, godam startēja koru skatē un guva iespēju piedalīties svētkos Rīgā. Līdztekus Dziesmu svētku repertuāram tika gatavota programma arī Lejasciema pagasta koncertam un Gulbenes Novada svētkiem. Ineta vada arī Lejasciema vidusskolas 5. līdz 9.klašu kori un vasarā kā mūzikas pedagogs darbojās Lejasciema īstenotajā jauniešu starptautiskajā projektā „Musical Chorus 2”. I.Maltavniece ir saņēmusi Lejasciema pagasta pārvaldes balvu “Sudraba poga”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide