Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nominanti "Gada balvai kultūrā 2013": trīs dažādas izstādes

Nominācijā „Veiksmīgākā izstāde/ projekts muzejā” pretendē izstāde par ugunsdzēsējiem „Viens par visiem, visi par vienu” Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā, Oskara Lutsa draudzes skolas muzeja ceļojošās izstāde "Pavasaris uz teātru skatuvēm" Druvienas vecajā skolā-muzejā un Ilmāra Blumberga izstāde par Voldemāru Irbi „Lietiņš līst! Sapērk bildītes” Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā.

Izstāde „Viens par visiem, visi par vienu” bija Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja veltījums vietējiem ugunsdzēsējiem. Izstāde tapa sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona Gulbenes daļu un Latvijas Ugunsdzēsības muzeju. Atklāšana notika ikgadējās Starptautiskās Muzeju nakts gaitā, kad to apmeklēja 929 interesenti. Savukārt kopumā izstādi apmeklēja 1601 apmeklētājs.


Druvienas vecās skolas-muzeja un Igaunijas pilsētas Palamuse Oskara Lusta Draudzes skolas muzeja sadraudzības rezultātā 2013.gada 14.martā igauņi uz Rīgu atveda savu ceļojošo izstādi „Pavasaris uz teātra skatuvēm”. Ekspozīcija bija veidota ar mērķi iepazīstināt ar O.Lutsa spožā bērnības dienu romāna „Pavasaris” teātru iestudējumiem. Laika posmā no 1936. līdz 2009.gadam romāns iestudēts 16 reizes. Druvienā lielā ekspozīcija nonāca un tika atklāta pirmsjāņu nedēļā.


2013.gadā māksliniekam novadniekam Voldemāram Irbem būtu apritējuši 120 gadi. Par godu šai jubilejai Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar pasaulei atpazīstamo Latvijas mākslinieku Ilmāru Blumbergu organizēja izstādi „Lietiņš līst, Lietiņš līst! Lietiņš līst! Sapērk bildītes. Sapērk bildītes!”. Noslēdzot Ilmāra Blumberga 70 gadu jubilejas izstāžu ciklu, izstāde savdabīgā valodā stāstīja par novadnieka Irbītes darbiem, dzīvi un nāvi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide