Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidro Gada balvas „Kilograms kultūras” otrā ceturkšņa rezultātus

Raidījums „100 g kultūras" kopā ar skatītājiem turpina vērtēt kultūras notikumus Latvijā, kuri tiks izvirzīti Gada balvai „Kilograms kultūras". Tikko kā noslēdzies balsojums par gada otrā ceturkšņa (aprīlis, maijs, jūnijs) saistošākajiem kultūras notikumiem Latvijā dažādās nominācijās. Apkopojot balsojuma rezultātus, gada otrā ceturkšņa saistošāko kultūras notikumu sarakstā izvirzījušies šādi notikumi:

Nominācijā TEĀTRIS:Pīters Šefers „Amadejs" Dailes teātrī, rež. Jans Villems van den Boss (Lielbritānija) (saņemtas 422 balsis);

Nominācijā KINO:

Animācijas filma „Lupatiņi", rež. Edmunds Jansons, studija „Atom Art" (saņemta 181 balss);

 

Nominācijā MŪZIKA:

„Šimkus & Šišons", Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts (saņemtas 280 balsis);

Nominācijā VIZUĀLĀ MĀKSLA:

Andreja Granta fotoizstāde Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā (saņemtas 294 balsis);

Nominācija LITERATŪRA:

Noras Ikstenas grāmata „Vīrs zilajā lietusmētelītī", izdevniecība „Dienas grāmata" (saņemtas 281 balss);

Nominācija PĀRSTEIGUMS KULTŪRĀ:

Inovatīvs mākslas projekts Andrejsalā - izrāde "HEDA", rež. Elmārs Seņkovs un Jurijs Djakonovs (saņemtas 298 balsis);

Nominācija GADA NOTIKUMS:

Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas spāru svētki (saņemtas 252 balsis).

-----------------

Balvas kandidātu izvirzīšanas un vērtēšanas sistēmu veidojusi gan raidījuma „100 g kultūras" komanda, gan LTV žurnālisti, kas LTV raidījumos atspoguļo Latvijas notikumus kultūrā. Katru gada ceturksni tiek izvirzīti balvas pretendenti nominācijās, kuru skaits ir atkarīgs no kultūras notikumiem: maksimālais skaits ir astoņas nominācijas, un katrā no tām tiek izvirzīti ne vairāk kā trīs notikumi.

Skatītāji par izvirzītajām nominācijām varēja balsot gan internetā, gan aizpildot žurnālā „Rīgas Viļņi" publicētās anketas un nosūtot tās pa pastu uz Latvijas Televīziju. Katrā nominācijā varēja balsot par vienu kandidātu!

Nākamais balsojums aptvers jūlija, augusta un septembra mēnešus, par kuriem būs iespējams balsot oktobrī. Savukārt nākamā gada janvārī notiks lielais gada balsojums, kurā tiks noskaidroti un apbalvoti gan galveno nomināciju līderi (mūzika, kino, teātris, māksla, literatūra, tautas māksla), gan īpašo nomināciju - Gada kultūras notikums un Gada pārsteigums - uzvarētāji.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide