Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiks 7. Latvijas Lauku kopienu spēles 3


18. un 19. jūlijā Druvienā, Gulbenes novadā notiks lielākā Latvijas lauku kopienu sanākšana šajā vasarā. Pasākuma laikā notiks 7. Latvijas Kopienu spēles un seminārs par vietējās attīstības plānošanu, kurā piedalīsies vairāk kā 100 dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem, netradicionālā veidā parādot kopienas idejas būtību – ja cilvēks palīdz cilvēkam, būtiski uzlabojumi notiek arī sabiedrības līmenī.  

Divu dienu garumā Druvienā kopienu pārstāvji piedalīsies daudzveidīgās aktivitātes, kas atgādinās par savstarpējās sadarbības un vietējo iniciatīvu nozīmību lauku teritorijās un sniegs iespēju plānot tālāko rīcību, lai,  izmantojot daudzveidīgus  resursus, padarītu Latvijas lauku kopienas vēl mūsdienīgākas un pievilcīgākas. 
Piektdien kopienu sanākšana sāksies Druvienas pamatskolā, vienā no skolām – daudzfunkcionālajiem kopienas centriem, ar semināru par vietējās attīstības plānošanu, kurā piedalīsies aktīvo lauku kopienu, skolu, t. sk., SFL aizsāktās iniciatīvas Pārmaiņu iespēja skolām, vietējo rīcības grupu (VGR) un reģionālu nevalstisko organizāciju pārstāvji, pašvaldību darbinieki, kā arī Vides un Reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji un semināra organizatori -  „Latvijas Lauku forums” un iniciatīva „Pārmaiņu iespējas skolām”. Dalībnieki uzklausīs uzaicinātos speciālistus un kopīgi izvērtēs pašreizējo situāciju vietējās attīstības plānošanā, kā arī izstrādās iespējamos attīstības scenārijus tālākai ciemu attīstības plānošanas pieejas virzīšanai, paredzot nepieciešamās darbības vietējā, novadu, VRG, reģionu un nacionālā līmenī. Vakarā, dejojot un dziedot kopā ar Vītolu ģimeni no Druvienas pagasta un Kalnienas grupu „R.P.M.”, Druvienas viesi, kaimiņi un vietējie iedzīvotāji turpinās iesāktās sarunas un iepazīšanās. 
Sestdienas rītā, atklājot 7. Latvijas Kopienu spēles, tiks pacelts rokām darinātais Kopienu spēļu karogs, kas gluži kā Eifeļa tornis tika plānots vienreizējai izmantošanai, bet nu jau 8 gadus ir ceļojis pa visu Latviju uz spēļu norises vietām – Višķiem, Riebiņiem, Gārseni, Jaunpili, Īslīci un Priekuļiem.


Tālāk 16 kopienu un apvienotās komandas piedalīsies 13 dažādās aktivitātēs uz zemes, gaisā un ūdenī, pārbaudot dalībnieku asprātību, loģiku, zināšanas un veiklību, pārbaudīs komandas spējas tematiskajās darbnīcās, ko sagatavojušas Latvijas Pilsoniskās Alianses, RTU projekta „MICROPOL - attālinātā darba centri ārpus metropoļu reģioniem” komandas, iniciatīva „Pārmaiņu iespējas skolām” un biedrība „Latvijas Lauku forums”. Vienlaikus dalībniekiem būs iespēja gūt jaunus kontaktus, dalīties ar  dažādajām pieredzēm un iepazīt Druvienu.

1. Latvijas Kopienu spēles notika 2006. gada 19. augustā Višķu pagastā; tās organizēja idejas autori - Daugavpils rajona lauku partnerība. Spēļu tradīcija turpinās, un šogad jau 7. Latvijas Kopienu spēles organizē Druvienas pagasta attīstības biedrība „Pērļu zvejnieki”, biedrība „Sateka” un Latvijas Lauku forums ar iniciatīvas "Pārmaiņu iespējas skolām" atbalstu. 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

bez polša nesaprast

Nu tik sarežģīti viss uzrakstīts,ka nevar saprast kas tās par kopienām un kā viņas tur un ar ko koposies.

pirms 5 gadiem, 2014.07.16 16:19

ta nu parsteigums

Projektos tak gandrīz vienmēr tā ir

pirms 5 gadiem, 2014.07.16 16:29

nesaprašam

Kopiena- tā ir tā pati biedrība vai kāda aktīva neformālā grupa
Ja jau tas pasākums notiek septīto reizi, tad jau tā lieta rullē.

pirms 5 gadiem, 2014.07.16 16:32

Kultūra un izklaide